mobile
REKLAMA

Ukradli z koparki komputer o wartości ponad 15 000 złotych

Śródmiejscy policjanci odzyskali skradziony sprzęt i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do koparki. Mężczyźni dostali się na teren budowy, uszkodzili drzwi kabiny, po czym wymontowali z pulpitu komputer sterujący. Za to przestępstwo obu zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. prasowa
Ukradli z koparki komputer o wartości ponad 15 000 złotych

Zaledwie kilku dni od zdarzenia potrzebowali policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, aby trafnie wytypować i zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Policjanci odzyskali także skradziony z koparki komputer.

Jak ustalili funkcjonariusze, 25-latek i jego o rok młodszy kompan pili tego dnia alkohol. Przemieszczając się od bramy do bramy trafili w okolice jednego ze stołecznych placów budowy.

Widząc otwartą bramę postanowili wejść na jej teren i jak twierdzą, rozejrzeć się trochę po okolicy. Ich zainteresowanie wzbudziła koparka, w której przez szybę widać było zamontowany na pulpicie komputer sterujący. Mężczyźni wyważyli drzwi kabiny, dostali się do środka, zabrali warte ponad 15 000 złotych urządzenie i przez nikogo nie niepokojeni opuścili teren budowy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Za to, co zrobili kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

podinsp. Robert Szumiata/is

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda