mobile
REKLAMA

Ulice Targowa i Zamoyskiego już niedługo zyskają nową nawierzchnię.

Remont przechodzi południowa jezdnia między budynkiem przy ul. Targowej 1 a ul. Lubelską. Wymieniona zostanie także nawierzchnia części chodnika po południowej stronie drogi między al. Zieleniecką a ul. Lubelską. Pozostała część zostanie rozpłytowana w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. W miejscu betonu pojawi się zieleń. Ponadto przeorganizowane zostanie parkowanie.

Informacja prasowa
Ulice Targowa i Zamoyskiego już niedługo zyskają nową nawierzchnię.

Rozpoczęliśmy już prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego. Wykonawca – firma Wegarten – ruszyła z robotami w miniony weekend. To pierwszy etap, który potrwa do 14 lipca. To „Frezowanie Plus”, więc na remontowanym odcinku zmieni się znacznie więcej niż tylko nawierzchnia jezdni.

RÓWNY TAKŻE CHODNIK

Remont obejmie południową jezdnię między budynkiem przy ul. Targowej 1 a ul. Lubelską. W ramach prac nowa nawierzchnia pojawi się w południowej części skrzyżowania ulic Targowej i Sokolej oraz skrzyżowań ul. Zamoyskiego z al. Zieleniecką i ul. Lubelską.

Prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego to również dobra wiadomość dla pieszych. W ramach inwestycji remont przejdzie część chodnika po południowej stronie drogi między al. Zieleniecką a ul. Lubelską oraz kawałek za skrzyżowaniem. Odświeżenie przejdzie również zatoka autobusowa przy przystanku „Al. Zieleniecka” 04.

WIĘCEJ ZIELENI DZIĘKI MIESZKAŃCOM

Przy okazji na ulicach Zamoyskiego i Targowej będziemy realizować projekt z budżetu obywatelskiego. Polegać będzie na rozpłytowaniu pozostałej części wspomnianego chodnika między al. Zieleniecką a ul. Lubelską. Zamiast zbędnej kostki brukowej pojawią się zieleńce, dając nieco więcej miejsca rosnącym tam drzewom. Zniknie również część betonowych mis z kwiatami w pobliżu rogatki – po zmianach kwiaty będą mogły rosnąć w ziemi. Dotychczasowe parkowanie skośne zostanie przeorganizowane na bezpieczniejsze parkowanie równoległe. Ponadto pojawią się niskie wygrodzenia, które zabezpieczą zieleń przed nielegalnym parkowaniem.

 

  • Przygotowany na potrzeby pomysłu z budżetu obywatelskiego projekt organizacji ruchu zakłada również zmiany na jezdni. Lewy pas nie będzie już schodził do środka jezdni przed skrzyżowaniem z ul. Lubelską. Będzie kończył się lewoskrętem, który był do tej pory oddzielnym pasem. Z kolei środkowy pas zostanie „wyprostowany”, a prawy pociągnięty dalej.

FREZUJEMY DALEJ

Prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego powinny zakończyć się na początku listopada, przy czym te generujące największe utrudnienia w ruchu są i będą prowadzone w wakacje.

fot zdm

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda