mobile

Umowa na nowy basen przy ul. Inflanckiej podpisana

W Ośrodku przy ul. Inflanckiej szykują się kolejne zmiany. Tym razem przebudowę przejdzie zewnętrzny basen sportowy, z którego warszawiacy będą mogli skorzystać już za rok. W czwartek została podpisana umowa z wykonawcą remontu.

Informacja prasowa
Umowa na nowy basen przy ul. Inflanckiej podpisana

- Zmiany, zmiany, zmiany – baseny letnie Ośrodka Inflancka z każdym rokiem zmieniają swoje oblicze i poszerzają ofertę. Cieszę się, że już niebawem przystąpimy do kolejnego remontu i mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystać z nowego basenu w upalne dni – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

15 lipca dyrektor Aktywnej Warszawy Bartosz Kusior i jego zastępca Bartosz Żukowski podpisali umowę z Tomaszem Bernatem, prezesem spółki Gardenia Sport. Spółka na zlecenie Warszawy przeprowadzi remont 25-metrowego basenu za kwotę 5,8 milinów złotych. Inwestycja powinna zakończyć się przed 20 maja 2022 r.

Prace rozpoczną się tuż po zakończeniu trwającego sezonu letniego we wrześniu tego roku. Wykonawca zacznie od rozbiórki i wyburzenia dotychczasowego basenu zewnętrznego. Następnie powstanie nowy basen sportowy o długości 25 metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi tj.: wodne gejzery i masaże. Zostanie także wydzielona przestrzeń dla foodtrucków.

Poza tym znacząco zmieni się też otoczenie odnowionego basenu, począwszy od ogrodzenia i chodników, przez nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych po piaszczystą i trawiastą plażę. W Ośrodku Inflancka będzie też boisko do piłki plażowej, na miejscu asfaltowego.

Nowe oblicze Ośrodka Inflancka
Obiekt przeszedł w ostatnich latach szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Oprócz nowoczesnej stacji uzdatniania wody i systemu wentylacji, podnoszących komfort użytkowania pływalni, na warszawiaków czekają również nowe wodne atrakcje. Już dziś można korzystać z 50-metrowej zjeżdżalni i trzech brodzików, zespołu pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefy gastronomicznej i depozytowej, wypożyczalni leżaków, przebieralni, pryszniców, czy tarasu widokowego.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda