V Mistrzostwa Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego stratują już dziś
Dzisiaj na Autodromie Bemowo wystartuje piąta edycja Mistrzostw Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w sześciu konkurencjach. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych WTP
Już dzisiaj rozpoczną się V Mistrzostwa Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego. Wydarzenie odbędzie się na Autodromie Bemowo. Organizatorem zawodów jest Zarząd Transportu Miejskiego.
W zawodach wezmą udział reprezentanci firm obsługujących trasy w Warszawie oraz stołecznej aglomeracji. Miejskie Zakłady Autobusowe wytypowały po czterech kierowców z każdej warszawskiej zajezdni. Do rywalizacji mogą dołączyć również operatorzy prywatni, każdy z nich może zgłosić maksymalnie czterech kierowców. W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które wcześniej nie brały udziału w Mistrzostwach Kierowców.
Sześć głównych konkurencji
Na uczestników czeka sześć konkurencji, w których będzie liczyć się będą płynność, precyzja oraz prędkość:
- jazda precyzyjna z wykorzystaniem przyrządów;
- omijanie przeszkody z pomiarem prędkości;
- jazda precyzyjna z wykorzystaniem gumowych krążków;
- awaryjne hamowanie na płycie poślizgowej z ominięciem przeszkody i pomiarem prędkości;
- Test Stewarta - ćwiczenie sprawdzające płynność jazdy;
- jazda pojazdem Skid Car, czyli trening bezpiecznych poślizgów
Każdy z kierowców będzie korzystał z czterech identycznych pojazdów. Wyjątkiem będzie symulacja czasu reakcji, podczas której wykorzystane zostanie specjalne urządzenie.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają puchary, dyplom i bony podarunkowe.
Zmagania warszawskich kierowców autobusów będzie można śledzić w mediach społecznościowych WTP.
fot. WTP




























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















