mobile
REKLAMA

„W naszej drużynie widać było duży spokój i konsekwencje w budowie akcji”

Z drugiego miejsca do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików awansowali brązowi medaliści Mistrzostw Mazowsza – zawodnicy MKS MDK Warszawa. W turnieju 1/8 finału lepsi okazali się tylko gospodarze – AZS UWM SMS Olsztyn.

Marcin Kalicki
„W naszej drużynie widać było duży spokój i konsekwencje w budowie akcji”

W zawodach odbywających się w stolicy Warmii wzięły udział drużyny: MKS MDK Warszawa, SUKSS Suwałki, UKS Olimp Tłuszcz oraz AZS UWM SMS Olsztyn. Wszystkie zespoły rozegrały po trzy spotkania systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze awansowały do kolejnej fazy rozgrywek centralnych.

– W pierwszym spotkaniu rywalizowaliśmy z silną drużyną SUKSS Suwałki. W naszej drużynie widać było duży spokój i konsekwencje w budowie akcji, dzięki czemu pewnie wygraliśmy całe spotkanie 2:0. Drugiego dnia turnieju naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z Mazowsza. Rywalem MDK-u był UKS Olimp Tłuszcz. Świetnie dysponowani siatkarze z rywali utrudnili nam awans do dalszej fazy, wygrywając to spotkanie 2:0. Ostatni mecz z gospodarzami turnieju był meczem o wszystko. Po zaciętym spotkaniu wygraliśmy 2:1 i z drugiego miejsca w grupie awansowaliśmy do ¼ Mistrzostw Polski Młodzików – mówi Tomasz Hauzer, trener MKS MDK Warszawa.

Awans do turnieju ćwierćfinałowego w barwach drużyny ze Śródmieścia wywalczyli: Radosław Tomkiewicz, Wiktor Klemarczyk, Jan Rybak, Emil Puchalski, Krzysztof Polakowski, Bartłomiej Tomkiewicz, Marcel Sieniakowski, Mariusz Turczynowicz, Xavier Kakese, Tytus Hejnrych, Michał Kosiński, Adam Ziomek, Michał Pawłowski, Kuba Zygadło.

W ¼ finału Mistrzostw Polski Młodzików znalazły się także UMKS MOS Wola Warszawa oraz KS Metro Warszawa. Z dalszych rozgrywek odpadli natomiast siatkarze UKS Iskry Warszawa. Losowanie grup turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski w kategorii Młodziczek i Młodzików odbędzie się w czwartek, 23 marca o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Fot. Mariusz Klemarczyk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda