mobile
REKLAMA

„W sobotę byłyśmy drużyną. Uważam, że w sportach zespołowych nie ma nic ważniejszego”

Osiem zespołów rywalizowało w Turnieju o Puchar Prezesa Budowlanych Lublin. Najlepsze okazały się rugbistki stołecznej Legii. Na podium stanęły także zawodniczki AZS AWF Warszawa i KS Bestie Kraków.

Marcin Kalicki
„W sobotę byłyśmy drużyną. Uważam, że w sportach zespołowych nie ma nic ważniejszego”

Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy. W pierwszej zagrały: Legia Warszawa, Budowlani Łódź, Diablice Ruda Śląska oraz Venol Atomówki Łódź, a w drugiej: AZS AWF Warszawa, Bestie Kraków, KS Rugby Biesal i gospodynie – Amazonki Budowlani Lublin.

Legionistki pewnie wygrały wszystkie mecze grupowe, tracąc w nich łącznie zaledwie piętnaście punktów. Dobrze spisały się także stołeczne Akademiczki i to z nimi podopieczne trenera Filipa Cackowskiego zmierzyły się w półfinale. Derby Warszawy zakończyły się wysoką wygraną Legii – 64:0. W drugim meczu półfinałowym Bestie Kraków pokonały Budowlanych Łódź – 55:5.

Finał zapowiadał się niezwykle ciekawie i faktycznie emocji w nim nie brakowało. Choć warszawianki szybko objęły prowadzenie 14:0 to kolejna akcja należała już do rugbistek z Krakowa, które tym samym zmniejszyły stratę punktową do siedmiu oczek. Pomimo szans obydwu drużyn na zmianę rezultatu wynik nie zmienił się już do końca spotkania. Legia wygrała Turniej o Puchar Prezesa Budowlanych Lublin. Trzecie miejsce w zawodach zajął drugi stołeczny klub – AZS AWF Warszawa. MVP zawodów została legionistka – Oriana Guerrera Torres.

Turniej był idealnym przetarciem przed rozpoczęciem sezonu. Myślę, że miał on szczególną wartość dla dziewczyn, które ostatni raz wychodziły na boisko wiosną, ale także dla tych wracających po kontuzjach. Była to świetna okazja by sprawdzić w jakim miejscu aktualnie się znajdują. Dla mnie - personalnie każdy turniej jest ważny, niezależnie od tego jaką ma rangę. Do każdego podchodzę tak samo. Każdy jeden jest szansą do ponoszenia swoich umiejętności, wychwytywania błędów i spojrzenia na siebie krytycznie podczas analizy – mówi Karolina Glinka, zawodniczka stołecznej Legii. – Pokazałyśmy kawał dobrego rugby w kobiecym wydaniu. Niektóre mecze mocno dominowałyśmy. Jednak najważniejszym meczem dla nas było spotkanie z krakowskimi Bestiami, które zakończyło się stosunkowo niskim wynikiem. Co tylko świadczy o tym, że mecz był wyrównany. To właśnie po takie mecze przyjechałyśmy do Lublina. MVP całego turnieju została Oriana, która może być książkowym przykładem tego jak należy bronić. Ale w tym miejscu muszę pochwalić nie tylko naszą najlepszą zawodniczkę na tym turnieju lecz i całą drużynę, ponieważ to właśnie jako kolektyw wygrałyśmy ten turniej. Nie wygrał go atak, nie wygrała go obrona – wygrała go praca zespołowa. Na czwartkowym treningu przed turniejem byłyśmy zlepkiem indywidualności i szczerze? W czarnych barwach widziałam ten puchar, lecz w sobotę byłyśmy DRUŻYNĄ. Uważam, że w sportach zespołowych nie ma nic ważniejszego – dodała Karolina Glinka.

Wyniki turnieju rozgrywanego w Lublinie:

Mecze grupowe

Legia Warszawa – KS Budowlani Łódź 39:5

Bestie Kraków – Amazonki Budowlani Lublin 46:0

Venol Atomówki Łódź – Diablice Ruda Śląska 5:29

KS Rugby Biesal – AZS AWF Warszawa 5:24

KS Budowlani Łódź – Diablice Ruda Śląska 17:12

Amazonki Budowlani Lublin – AZS AWF Warszawa 14:17

Legia Warszawa – Venol Atomówki Łódź 52:0

Bestie Kraków – KS Rugby Biesal 54:7

Venol Atomówki Łódź – KS Budowlani Łódź 0:44

KS Rugby Biesal – Amazonki Budowlani Lublin 22:21

Diablice Ruda Śląska – Legia Warszawa 10:24

AZS AWF Warszawa – Bestie Kraków

Półfinały o miejsca V-VIII

Diablice Ruda Śląska – Amazonki Budowlani Lublin 43:5

KS Rugby Biesal – Venol Atomówki Łódź 17:5

Półfinały o miejsca I-IV

KS Budowlani Łódź – Bestie Kraków 5:55

AZS AWF Warszawa – Legia Warszawa 0:64

Mecz o VII miejsce

Amazonki Budowlani Lublin – Venol Atomówki Łódź 14:15

Mecz o V miejsce

Diablice Ruda Śląska – KS Rugby Biesal 29:7

Mecz o III miejsce

KS Budowlani Łódź – AZS AWF Warszawa 17:19

Mecz o I miejsce

Bestie Kraków – Legia Warszawa 7:14

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Legia Warszawa

2. Bestie Kraków

3. AZS AWF Warszawa

4. KS Budowlani Łódź

5. Diablice Ruda Śląska

6. KS Rugby Biesal

7. Venol Atomówki Łódź

8. Amazonki Budowlani Lublin

Już niebawem kolejne wielkie emocje z udziałem legionistek. 23 września na obiekcie Narodowego Centrum Rugby przy ul. Darwina 49 w Krakowie rozegrany zostanie I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w sezonie 2023/2024.

Fot. Ana Okolus Fotografia  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda