mobile
REKLAMA

W ten weekend w Warszawie

W ten weekend w Warszawie miłośnicy kultury i nowych odkryć znajdą dla siebie pożywkę. Od historii dawnej Warszawy po nowoczesne technologie, znaleźliśmy oferty w całym mieście zarówno dla małych jak i dużych mieszkańców stolicy.

Maja Jaubin
W ten weekend w Warszawie

W Wilanowie na Urzeczu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza Warszawiaków na powrót do przeszłości. Dawny region Urzecza, czyli Wilanów i otaczające go wsie, kryje za sobą bogatą kulturę, która obecnie jest odkrywana na nowo przez badaczy kultury ludowej. Wykłady, prezentacje, warsztaty kulinarne, plecionarskie, tańce tradycyjne i wiele innych edukacyjnych zajęć mają na celu zapoznanie uczestników z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Muzeum zaprasza chętnych 6 i 7 lipca. Bilety oraz wejściówki można znaleźć na stronie:

https://www.wilanow-palac.pl/w_wilanowie_na_urzeczu.html

 

 

 

Bazyliszek - festiwal fantastyki i gier bez prądu

5,6 i 7 lipca Ursynowskie Centrum Kultury “Alternatywy” zaprasza na festiwal fantastyki i gier bez prądu. Jest to wydarzenie darmowe i dla każdej kategorii wiekowej! Fani gier oraz książek fantastycznych na pewno znajdą tu coś dla siebie. Na uczestników czekają: Games Room do grania w gry planszowe, Blok Popularnonaukowy, wystawcy z rękodziełami i gadżetami oraz wiele innych rzeczy. Organizatorzy zapraszają każdego dnia od godziny 16.

https://bazyliszek.ava.waw.pl/program/

 

 

Koncert premierowy Doremission.

 

Miłośników muzyki, którzy chcieliby odkryć nowe brzmienia, może zainteresuje ta pozycja. W sobotę o godz. 20:30 w kreatywnym miejscu spotkań Środkowa 30, zabrzmi nowoczesne połączenie dźwięków fortepianu z muzyką elektroniczną. Zespół dwuosobowy Doremission po raz pierwszy zagra na żywo przed publicznością. Artyści przedstawią ich dotychczasowe kompozycje, a także premierę utworu, który w sierpniu będzie można zdobyć w formie nagrania. Wstęp na koncert jest wolny!

https://www.facebook.com/events/1646880432743906/

 

 

Warsztaty dotykowe

 

Tę propozycję kierujemy do dzieci w wieku 8 - 14 lat. Fundacja “Kołobajki” organizuje warsztaty na Woli, podczas których uczestnicy będą mogli doświadczyć jak to jest poznawać świat używając tylko zmysłu dotyku. Dzieciaki nauczą się, z jakimi wyzwaniami muszą sobie radzić osoby niewidome oraz dowiedzą się, kim był Louis Braille. Organizatorze oferują również zajęcia o tworzeniu grafik wypukłych, podczas których będzie można wykonać swoją pierwszą stronę dotykową. Pierwsza tura zajęć rusza w niedzielę od godz. 14 do 16. Zapisy można wysyłać na adres mailowy edukacja@ogrodsprawiedliwych.pl.

https://ogrodsprawiedliwych.pl/edukacja/jak-powsta%C5%82a-tr%C4%85ba-s%C5%82onia-warsztaty-dotykowe

 

 

 

Multimedialny park fontann

Każdego roku letnimi wieczorami Warszawiacy mogą oglądając piękne pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. W tym sezonie tematem pokazów jest słynny zespół ABBA. Widzowie zostaną przeniesieni w czasie do roku 1976, kiedy to słynny szwedzki zespół odwiedził naszą stolicę. Znane przeboje oraz taniec fontann wraz z efektami wizualnymi niejedną parę porwie do tańca. Koniecznie odwiedźcie podzamcze w sobotę o godz. 21:30.

https://estrada.com.pl/multimedialny_park/2024/

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda