mobile
REKLAMA

Warszawa buduje rowerowy kręgosłup miasta

Miasto kończy kolejny etap „Zielonej Marszałkowskiej”, przy czym ma powstać nowa ścieżka rowerowa od ul. Królewskiej przez plac Żelaznej Bramy do placu Bankowego. Trasa ma być następnie przedłużona na północ – rozpoczęły się przygotowania do wytyczenia ścieżki wzdłuż ulicy Andersa na Muranowie

Jakub Bielawski
Warszawa buduje rowerowy kręgosłup miasta

Warszawa rowerowa?

„Zielona Marszałkowska” to część wielokilometrowego korytarza łączącego Bielany i Żoliborz ze Śródmieściem. W zeszłym roku powstał odcinek wzdłuż placu Defilad oraz przejazdy rowerowe w rejonie ronda Dmowskiego. Obecnie dobiega końca budowa drogi rowerowej od skrzyżowania z ulicą Królewska do al. „Solidarności”, wraz z odcinkiem przez plac Bankowy. Trasa będzie miała formę dwukierunkowej drogi dla rowerów, poprowadzonej po wschodniej stronie ulicy. W ramach inwestycji wyremontowano także chodniki i posadzono nowe drzewa, trawniki i kwiaty.

Na Muranowie powstanie kolejny odcinek trasy rowerowej od Dworca Gdańskiego do skrzyżowania z ulicą Nowolipki. Będzie ona łączyć się ze ścieżkami na ulicach: Bonifraterskiej, Świętojerskiej, Anielewicza i Dawidowskiego. Przewidziano również realizację projektu z budżetu obywatelskiego, jakim jest budowa drogi dla rowerów po wschodniej stronie ulicy Andersa na odcinku Świętojerska-Długa, czyli wzdłuż Ogrodu Krasińskich i na tyłach Skweru Sportów Miejskich. Na ulicy Świętojerskiej i w innych miejscach na Muranowie przybędzie też zieleń, a sygnalizacje świetlne zostaną wymienione na nowocześniejsze.

Ścieżek dla rowerów będzie jeszcze więcej

Przetarg na budowę trasy rowerowej na Muranowie został ogłoszony 20 listopada. Na oferty miasto czeka do 18 grudnia. Na całość zadania wybrana firma będzie miała 20 miesięcy, licząc od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że zgodnie z planem prace będą toczyły się w latach 2024-25. To pierwszy z zaplanowanych etapów prac.

Równocześnie trwa projektowanie wcześniejszego odcinka drogi dla rowerów na Andersa, czyli od placu Bankowego do ul. Nowolipki, przez al. „Solidarności”. Trwa też projektowanie dalszego odcinka tej trasy – na ulicy Mickiewicza, czyli od rejonu Dworca Gdańskiego do placu Wilsona. W przygotowaniu jest również trasa rowerowa w al. „Solidarności” i na ul. Leszno.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda