mobile

Warszawa jest trendy - to już w ten weekend!

Pierwszy weekend września zapowiada się bardzo interesująco. Od piątku 4 września do niedzieli na warszawiaków i turystów czeka maraton wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych  i rekreacyjnych. W sumie 50 godzin atrakcji przeznaczonych dla każdego.

Warszawa jest trendy - to już w ten weekend!

Tegoroczna edycja akcji „Warszawa jest trendy” odbywa się po raz drugi w stolicy. Sukces ubiegłorocznej zachęcił organizatora, którym jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy do kontynuowania jej w tym roku.

- Trzydniowym maratonem atrakcji chcemy pokazać, że w stolicy nie można się nudzić, każdy znajdzie ciekawą formę spędzenia wolnego czasu. Nasze propozycje to zachęta do korzystania z tego co na co dzień, a zwłaszcza w weekendy, można znaleźć w kulturalnej i sportowej ofercie stolicy – powiedziała Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m. st. Warszawy.

Jak zapewnia Ratusz, każdy znajdzie coś dla siebie spośród bogatej oferty wydarzeń. Fani muzyki będą mogli wziąć udział w koncertach. Na scenie głównej ustawionej na pl. Defilad wystąpi brytyjska wokalistka Jessie Ware. Z polskich wykonawców usłyszeć będzie można LemOn, Afromental i Curly Heads, zespół Dawida Podsiadło. Melomani będą mogli obcować z muzyka naszego genialnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. W ramach „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” w kilku miejscach będzie można posłuchać jego muzyki. Sceny ustawione będą przy Kolumnie Zygmunta, na skwerze Hoovera i przed kościołem Świętej Anny. Zagrają między innymi: Paweł Pawlik, kwartet Bartosza Smorągiewicza, Zbigniew Namysłowski Quintet i Leszek Kułakowski Trio.

Warsaw Challenge the Ring to kolejna propozycja tym razem skierowana do fabnów breakdance. Zatańczą między innymi Bboy Pac – Pac z Belgii, Bboy Kleju z Polski, Bboy Lancer z USA i Bboy Budda z Rosji. Na koncertach wystąpią Miuosh, VNM i Tede.

Fani Ireny Santor będą mieli możliwość usłyszenia niekwestionowanej Pierwszej Damy Polskiej Piosenki w sobotę 5 września. Recital wokalistki odbędzie się w Sali Skłodowskiej PKiN. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc  - 150 osób wejdzie na koncert po pobraniu bezpłatnych wejściówek.

Amatorzy spędzania wolnego czasu w gronie znajomych i rodziny będą mogli spotkać się na piknikach, jak chociażby w Domu Kultury Świt i w Galerii PGE Narodowy. Anna Lewandowska zaprasza na zajęcia fitness, zumbę i jogę na Plażę Wilanów w Wilanowie. Zajęcia sportowe odbędą się między innymi w Ośrodku Namysłowska, Ośrodku Grzybowska i Ośrodku Polonia. Na plenerowych siłowniach spotkac będzie można instruktorów, którzy podpowiedzą każdej chętnej osobie jak dbać o tężyznę fizyczną.

Miłośnicy historii zapewne też nie będą zawiedzeni. Piątek i sobotę swoje święto obchodzić będzie Polska Kawaleria. 150 jeźdźców i koni ze Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, oddziałów terenowych Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP i innych stowarzyszeń kawaleryjskich pokaże swoje umiejętności kawaleryjskie.

Jeżeli ktoś chce spróbować swoich sił pod wodą, w dniu otwartym czekają instruktorzy z  Centrum Nurkowego Buddy. A smakoszy na niezwykłe posiłki w scenerii Warszawy widzianej z wysokości 50 metrów nad ziemią zaprasza Dinner in the sky.
Miasto nie zapomniało oczywiście o najmłodszych – imprezy dla dzieci odbędą się między innymi w Białołęckim Ośrodku Kultury, Teatrze Baj, Młodzieżowym Domu Kultury Ochota i Domu Kultury Arsus. Spektakle teatralne, koncerty, warsztaty i czytanie bajek najmłodszym uczestnikom, na pewno zainteresuje dzieci.

Niewatpliwie wydarzeniem będzie bicie rekordu Guinessa na największą planszę do gry. Organizatorem jest firma Hasbro, producent gry Monopoly. Plansza niezwykła - Warszawa lat dwudziestych ubiegłego wieku.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej warszawajesttrendy.um.warszawa.pl

Andrzej Sitko

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda