mobile
REKLAMA

Warszawa na Targach MIPIM 2024

Warszawa, będąc wiodącym ośrodkiem innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się miastem, z dumą prezentuje swoje najnowsze inwestycje oraz perspektywy rozwoju na światowej scenie podczas prestiżowych targów MIPIM w Cannes

oprac. Klaudia Kwasek
Warszawa na Targach MIPIM 2024

Warszawa stanie przed światem, prezentując swoje aktualne inwestycje i perspektywy rozwoju na arenie międzynarodowej. W dniach 12-15 marca miasto weźmie udział w prestiżowych targach MIPIM w Cannes, w których zaoferuje wgląd w swoją ofertę inwestycyjną.

Targi MIPIM, określane jako "global urban festival" i uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie, stanowiące platformę łączącą miasta, kraje i podmioty z sektora nieruchomości na skalę globalną i lokalną. Warszawa, dzięki swojej wysokiej dynamice wzrostu gospodarczego, sprzyjającym warunkom rozwoju, otwartości na innowacje, ekologii oraz uwzględnianiu potrzeb mieszkańców, utrzymuje się jako wiodący ośrodek do życia i prowadzenia biznesu.

Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, który przewodzi miejskiej delegacji na targach MIPIM, podkreśla kontynuację dynamicznego rozwoju miasta w obliczu globalnych trendów i wyzwań. Warszawa planuje kontynuować rozwój oparty na zrównoważonym rozwoju, współpracy z biznesem i innowacjach. Targi MIPIM 2024 stanowią doskonałą okazję do prezentacji osiągnięć stolicy, przedstawienia planów i wizji na kolejne lata oraz pozyskania potencjalnych inwestorów.

W ramach hasła przewodniego "Warsaw – Smart People. Smart Technology. Smart City.", Warszawa planuje w trakcie targów uczestniczyć w licznych panelach i dyskusjach, podczas których przedstawiciele miasta dzielą się wizją i planami na przyszłość. Delegaci miasta wezmą również udział w spotkaniach na stoiskach innych miast, takich jak Sztokholm, Frankfurt czy Paryż, w ramach członkostwa Warszawy w projekcie Choose Europe, który pozycjonuje Europę jako idealne miejsce dla międzynarodowych firm.

W trakcie targów Warszawa zamierza promować 7 atrakcyjnych działek inwestycyjnych, prezentując projekty realizowane w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Planowane inwestycje obejmują m.in. renowację Hali Gwardii, budowę nowoczesnych przedszkoli oraz modernizację kompleksu Ośrodka Polonia.

Stoisko Warszawy na targach MIPIM będzie sąsiadować z innymi polskimi miastami, tworząc wspólnie polską strefę. Architektoniczna koncepcja stoiska nawiązywać będzie do zieleni w infrastrukturze miejskiej, prezentując elegancką i minimalistyczną zabudowę opartą na naturalnych materiałach. W ramach współpracy z partnerami, Warszawa będzie również prezentować inicjatywy wspierające startupy oraz kreatywność sektora artystycznego.

Ostatnia edycja targów MIPIM zgromadziła ponad 22,5 tys. uczestników, w tym ponad 6,5 tys. inwestorów. Warszawa, jako regularny uczestnik, ma nadzieję na równie duże zainteresowanie i uznawanie MIPIM jako kluczowego wydarzenia globalnego w branży nieruchomości.

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda