mobile

Warszawiacy na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Największe na świecie sportowe święto zacznie się w Tokio w najbliższy piątek. Polska reprezentacja olimpijska już dotarła do Japonii. Są wśród nich także warszawscy sportowcy, którzy będą rywalizować m.in. w lekkoatletyce, pływaniu, wioślarstwie, szermierce i siatkówce.

Informacja prasowa
Warszawiacy na igrzyskach olimpijskich w Tokio

- Wyjazd na igrzyska olimpijskie to największe marzenie większości sportowców, dlatego mocno trzymam kciuki za naszą warszawską reprezentację w Tokio. Jestem pewna, że dadzą z siebie wszystko, osiągną wyznaczone cele i dostarczą nam wielu emocji. Powodzenia!  – dopinguje Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.

Polska reprezentacja olimpijska składa się z ponad 200 zawodników i zawodniczek, a 28 z nich to przedstawiciele warszawskich klubów sportowych. 16 sportowców powołanych do reprezentacji jest wspieranych przez miasto st. Warszawa poprzez stypendia sportowe.

Polacy będą rywalizować na igrzyskach olimpijskich łącznie w 28 dyscyplinach, z czego warszawiacy o medale powalczą w 13 z nich. Największą grupę wśród startujących w Tokio warszawiaków stanowią lekkoatleci, bo z AZS-u AWF Warszawa i z Klubu Sportowego Warszawianka wystąpi łącznie ośmioro zawodników. Również wioślarze z AZS-u AWF Warszawa i Warszawskiego Towarzystwo Wioślarskiego będą rywalizować w Japonii, a także pływacy z AZS-u AWF Warszawa, Legii Warszawa, UKS-u G8 Bielany, Grupy 5Styl Warszawa, IUKS-u Muszelka Warszawa.

Wśród zawodników w strzelectwie sportowym znajdą się reprezentanci z CWKS-u Legia Warszawa, w łucznictwie ze Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont, w żeglarstwie z Legii Warszawa, natomiast w kolarstwie z Klubu Kolarskiego Panorama Warszawa. Z kolei Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia ma też swojego przedstawiciela wśród pięcioboistów nowoczesnych. Poza tym zawodnicy AZS-u AWF Warszawa zawalczą o medale w taekwondo olimpijskim i szermierce.

Verva Warszawa Orlen Paliwa ma swojego przedstawiciela w drużynie siatkarskiej. Zawodniczka UKS-u Żoliborska Szkoła Boksu powalczy w boksie, a reprezentantka Klubu Tenisowego Warszawianka będzie rywalizować ze sportowcami z całego świata na korcie tenisowym.

Igrzyska XXXII Olimpiady rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda