mobile

Warszawska Mieszanka Kultury

Przygotuj się na niezapomniane chwile pełne kultury, wiedzy i rozrywki, uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach, od literackich starć po pełne historii spacery, aż po fascynujące podróże przez świat fantasy, podczas nadchodzących wydarzeń w Warszawie!

Klaudia Kwasek
Warszawska Mieszanka Kultury

Co dzieje się w Warszawie w ten weekend?

 

8 marca - Dzień Kobiet w Muzeum Łazienki Królewskie:

- 13:30, Stara Kordegarda: Warsztaty kreatywne dla dzieci z Moniką Kawecką, specjalistką ds. warsztatów kreatywnych.

- 14:00, Pałac na Wyspie: Prezentacja konserwacji łazienkowskich zabytków i dzieł sztuki z Kamillą Peretą, Anną Seweryni Emilii Jastrzębską

- 14:30, Pokój Kąpielowy w Pałacu na Wyspie: Odkrywanie płaskorzeźbionych dekoracji w Pokoju Kąpielowym z Anetą Czarnecką, kuratorką rzeźby i grafiki.

- 15:00, I piętro Pałacu na Wyspie: Prezentacja strojów XVIII-wiecznej damy z Krystyną Mikucką-Stasiak, kuratorką mebli.

- 16:30, Pałac Myślewicki: Spotkanie z Ewą Delegacz, starszą wartowniczką konwojentką, o pracy w Wewnętrznej Służbie Ochrony.

 

8 marca  - Kawiarnia Green Caffè Nero Cosmopolitan:

- do godziny 18:00: Minisesja fotograficzna z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich zainteresowanych Pań. Kawiarnia pod adresem ul. Twarda 2/4. Sesja jest bezpłatna.

 

8 marca - Big Book Cafe MDM

- 19:00 KALAMBURY LITERACKIE NA DZIEŃ KOBIET - pisarki, dziennikarki, i wydawczynie biorą udział w emocjonującym starciu dwóch drużyn w kalamburach literackich.

 

8 marca  - Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie:

- 16:30 – 18:00 Wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.

 

9-10 marca - PGE Narodowy:

- 8:00-20:00 (do 18:00 w niedzielę) Festiwal Roślin - największa impreza tego typu w Polsce, wielki market roślin w supercenach. Wstęp bezpłatny.

 

9-10 marca - Centrum Eventowym Butelkownia, Koneser:

- 11:00-18:00 (do 17:00 w niedzielę) Targowisko Sztuki - prezentacja twórczości współczesnych artystów. Wstęp bezpłatny.

 

9-10 marca - Elektrownia Powiśle

- 11:00 – 21:00 (do 19:15 w niedzielę) Targi Jestem Slow Przedwiośnie - wydarzenie z udziałem 120 wystawców, prezentujących autorskie produkty, biżuterię, ubrania, kosmetyki, i wiele innych. Wstęp bezpłatny.

 

10 marca - Przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego

- 11:00 Spacer 80. Rocznica Śmierci Emanuela Ringelbluma - spacer po Warszawie poświęcony 80. rocznicy śmierci Emanuela Ringelbluma. Zapisy mailowe pod adresem rezerwacja@jhi.pl, w tytule należy napisać „Spacer 10.03". Wstęp bezpłatny.

 

10 marca - H40S

- 14:00 - 22:00 Lore Week - Druga Edycja: Fantasy – w programie gry RPG, planszówki, dyskusje z gośćmi, sesje stolikowe, i wiele więcej.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda