Warszawskie targowiska uczą, jak nie marnować żywności
Warszawskie targowiska zamieniają się w przestrzeń edukacji ekologicznej – już od 30 sierpnia mieszkańcy stolicy będą mogli uczestniczyć w cyklu warsztatów kulinarnych i eventów promujących niemarnowanie żywności. Spotkania łączą praktyczne porady dotyczące świadomej konsumpcji z zabawą i wspólnym gotowaniem, angażując zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Warszawskie targowiska zamieniają się w szkołę odpowiedzialnych zakupów i niemarnowania żywności. Już od 30 sierpnia przez osiem kolejnych sobót mieszkańcy stolicy będą mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i eventach ekologicznych w ramach cyklu „Warszawskie targowiska nie marnują”.
Spotkania odbywać się będą na czterech targowiskach: Falenica w Wawrze, Pasaż Wołoska na Mokotowie, Tarbem na Bemowie oraz Bazarek Trocka na Targówku. Uczestnicy poznają praktyczne przepisy na potrawy z produktów, które najczęściej trafiają do kosza, a także nauczą się planować zakupy, przechowywać żywność i ograniczać odpady bio.
– Targowiska to naturalna przestrzeń do rozmowy o niemarnowaniu żywności. Chcemy tu spotykać się z mieszkańcami i promować odpowiedzialne nawyki, które realnie zmniejszają ilość odpadów – mówi Maciej Fijałkowski, sekretarz m.st. Warszawy.
Poza gotowaniem, wydarzenia obejmują warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dzieci, edukacyjne gry, quizy z nagrodami oraz praktyczne porady dotyczące segregacji śmieci i korzystania z opakowań wielorazowych.
Organizatorzy podkreślają, że udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej miasta.
| Targowisko | Lokalizacja | Terminy wydarzeń |
|---|
| Falenica | Wawer | 30 sierpnia, 27 września |
| Pasaż Wołoska | Mokotów | 6 września, 4 października |
| Tarbem | Bemowo | 20 września, 18 października |
| Bazarek Trocka | Targówek | 13 września, 11 października |



















![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/efc19594e211d31d91a8c30352466699c5900dc1.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/4220062c4a3bc4a89accbe6eeeadbeffc25cc607.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)















