Wianki nad Wisłą 2025 – magia Nocy Kupały, koncerty gwiazd i słowiańskie tradycje w sercu Warszawy
Dziś Warszawa rozkwita słowiańskim duchem – ruszają Wianki nad Wisłą 2025. To jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt plenerowych w stolicy, które od lat łączy tradycję z nowoczesnością i przyciąga tłumy mieszkańców oraz turystów. Informator Stolicy objął wydarzenie patronatem medialnym
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w Multimedialnym Parku Fontann od Pikniku Świętojańskiego, który jak co roku przeniesie uczestników w świat dawnych obrzędów i ludowych rytuałów. W programiem.in.. warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów – symbolicznego gestu panien, które rzucały je na wodę, by poznać swój miłosny los. Tradycyjnie odbędzie się także konkurs na najpiękniejszy wianek, a zwycięski wianek zostanie uroczyście zwodowany.
Nie zabraknie również rękodzieła – uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać słowiańskie laleczki Świtezianki, inspirowane duchami wody i lasu. Na scenie pojawią się zespoły ludowe: Smardzewianie, prezentujący folklor ziemi opoczyńskiej i taniec z wiankami, oraz Sołtyski, które poprowadzą warsztaty oberka i polki, a także zaprezentują humorystyczny Spektakl Sobótkowy.
Wielką atrakcją będzie Wioska Słowiańska, gdzie odwiedzający spotkają rycerzy, rzemieślników i opowiadaczy legend. To przestrzeń pełna dawnych rzemiosł, gier i zabaw, która pozwoli poczuć klimat pradawnych wieków.
Wieczorem na scenie głównej wystąpiąm.in.. Warszawskie Combo Taneczne Jana Młynarskiego, a kulminacją będzie koncert „Muzyka ponad wszystko” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej - Natalia Nykiel, Mrozu, Igo, LemON, Izabela Trojanowska, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Zalia, Margaret oraz zespół Piotra Walickiego - i zagranicznej sceny muzycznej, takich jak Imany i Alvaro Soler2.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dziś nad Wisłą nie tylko świętujemy przesilenie letnie – świętujemy wspólnotę, kulturę i magię tradycji.


























![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Boeing Boeing” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/09a4c61fd414f1d3470693c0fdb08d61cef10a4f.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/80385c1480a1c78a6dcd72d5abf6fadfdcbcae49.jpeg)















