mobile
REKLAMA

Wielka piłka na PGE Narodowym

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził kandydaturę Warszawy ubiegającej się o organizację meczu o Superpuchar. Tym samym w przyszłym roku kibice będą mieli okazję zobaczyć na PGE Narodowym triumfatorów piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Marcin Kalicki
Wielka piłka na PGE Narodowym

Współpraca Warszawy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej była ekspresowa. Propozycja przyjęcia roli miasta-gospodarza wpłynęła do ratusza 19 września, a już 21 września prezydent Rafał Trzaskowski podpisał wniosek aplikacyjny – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy.

To kolejne wielkie piłkarskie wydarzenie w stolicy w ostatnich latach. W 2012 roku Warszawa była jednym z miast-gospodarzy Mistrzostw Europy, zaś w 2015 roku PGE Narodowy gościł dwie najlepsze drużyny Ligi Europy. W pamiętnym finale Sevilla pokonała Dniepr Dniepropietrowsk 3:2, a jedną z bramek dla hiszpańskiej drużyny zdobył znajdujący się w szczytowej wówczas formie Grzegorz Krychowiak.

To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat – mówi Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kogo będą mogli zobaczyć kibice w Warszawie? Wśród faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024 są: Manchester City, Bayern Monachium, Arsenal Londyn, FC Barcelona, Real Madryt oraz PSG. W Lidze Europy również grają dobrze znane kibicom piłkarskie marki m.in. Ajax Amsterdam, Liverpool FC, AS Roma, Bayer Leverkusen czy Olympique Marsylia.

Fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda