Wielki sukces! Bemowskie Syreny zagrają w finale ligi

W środę wieczorem podopieczne Ewy Cabajewskiej zagrały w Tarnowie w piątym meczu półfinałowym z Grupą Azoty PWSZ o pozostanie w walce o awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Niesamowite końcówki drugiego i trzeciego seta na pewno przejdą do historii klubu ze stolicy, ale i całych rozgrywek.

W rywalizacji do trzech zwycięstw przed środowym spotkaniem był wynik remisowy 2:2. Zawody w Tarnowie miały zatem zdecydować kto wystąpi w wielkim finale I ligi kobiet i będzie miał szansę awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie czeka już drużyna Jokera Mekro Energoremont Świecie.

Po poniedziałkowej porażce 2:3 w Warszawie Bemowskie Syreny chciały pokazać, że był to wypadek przy pracy i chcą po raz kolejny walczyć o najwyższe cele w lidze. W pierwszej partii bardzo dobrze grała cała drużyna. Jednak na szczególną uwagę zasługuje postawa libero stołecznego zespołu - Alicji Markiewicz, która nierzadko wyczyniała na boisku wręcz cuda, broniąc piłki nie do obrony.

Druga partia początkowo była bardzo wyrównana. W końcowej fazie seta cztery punkty przewagi miały gospodynie. Przy stanie 24:20 wydawało się, że za chwilę na tablicy wyników będzie widniał wynik 1:1. A jednak. Znakomita postawa Eweliny Mikołajewskiej na zagrywce, a także Żanety Baran i Katarzyny Marcyniuk przy siatce zdecydowały, że Wisła nie tylko wyrównała stan spotkania, ale zdobywając kolejne punkty wygrała partię 26:24.

Trzeci set był równie spektakularny, jak drugi. Choć tym razem to Bemowskie Syreny prowadziły przez większość tej partii to ponownie końcówka należała do siatkarek Grupy Azoty, które wyszły na prowadzenie…24:20. Gdy doprowadzenie do wyrównania wydawało się nie możliwe, w myśl powiedzenia "nic dwa razy się nie zdarza", zawodniczki Wisły zaskoczyły wszystkich. Ponownie zachowały więcej zimnej krwi i pokonały rywalki 28:26, a w całym meczu 3:0, dzięki czemu wygrały rywalizację półfinałową i w wielkim finale I ligi zmierzą się z piątą drużyną sezonu zasadniczego - Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została stołeczna libero - Alicja Markiewicz.

Wyniki spotkań półfinałowych z udziałem Wisły:

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Wisła Warszawa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Wisła Warszawa 2:3 (26:28, 25:19, 19:25, 25:18, 11:15)

Wisła Warszawa - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (27:25, 25:12, 25:22)

Wisła Warszawa - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:27, 32:30, 22:25, 25:21, 9:15)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Wisła Warszawa 0:3 (23:25, 24:26, 26:28)

Rywalizacja w wielkim finale i o możliwość występu w barażu o LSK toczyła się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze spotkania pomiędzy Wisłą i Jokerem już w najbliższą sobotę i niedzielę, 30 i 31 marca w Świeciu. Trzeci mecz pomiędzy obydwoma drużynami zaplanowany jest na 6 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku.