mobile

Wisła Warszawa liderem ligi!

Siatkarki Wisły Warszawa w ostatni weekend podejmowały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku dotychczasowego lidera – drużynę Energii MKS Kalisz. Zmotywowane do walki o zwycięstwo stołeczne zawodniczki pokazały się warszawskiej publiczności z bardzo dobrej strony i pokonały rywalki 3:1. Dzięki wygranej Bemowskie Syreny awansowały na fotel lidera rozgrywek I ligi.

Marcin Kalicki
Wisła Warszawa liderem ligi!

Drużyna trenera Dominika Stanisławskiego zanotowała jedenasty z rzędu ligowy mecz bez porażki. Tym cenny, że dzięki wygranej drużyny zamieniły się w tabeli miejscami. Na boisku znakomicie radziły sobie Joanna Sobczak, Katarzyna Mróz i Monika Kutyła, którym idealnie wystawiała piłki Elena Nowgorodczenko. Wisła problemy miała tylko w drugim secie, który przegrała w grze na przewagi 29:31. W pozostałych partiach Bemowskie Syreny pokazały kto jest faworytem rozgrywek. Mecz zakończył się po rozegraniu czterech setów, a najlepszą siatkarką meczu wybrano przyjmującą Joannę Sobczak.

W kolejnym ligowym spotkaniu stołeczna drużyna zagra w Krośnie z miejscowymi Karpatami. Na Bemowie natomiast siatkarki Wisły będzie można zobaczyć w środę, 31 stycznia w meczu Pucharu Polski z zespołem Developres SkyRes Rzeszów.

Wisła Warszawa – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:16, 29:31, 25:20, 25:18).

Składy:

Wisła Warszawa: Magdalena Jurczyk, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Katarzyna Połeć, Elena Nowdorodczenko, Joanna Sobczak, Mirjana Djurić, Magdalena Saad, Katarzyna Mróz, Monika Kutyła.

Energa MKS Kalisz: Hanna Łukasiewicz, Katarzyna Wawrzyniak, Anna Głowiak, Justyna Andrzejczak, Katarzyna Drewniak, Anna Nazarenko, Natalia Sroka, Anna Widera, Kinga Dybek, Ewelina Janicka, Sylwia Kucharska, Justyna Raczyńska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda