mobile

Wisła Warszawa wicemistrzem siatkarskiej I ligi

Po dwóch meczach w Świeciu siatkarki Wisły Warszawa spotkały się w ostatni weekend na Bemowie z drużyną Jokera Mekro Energoremont, aby wyłonić najlepszy zespół I ligi kobiet. Jednak po sobotnim i niedzielnym spotkaniu stan rywalizacji był remisowy (2:2) i na rozstrzygający finał mecz obydwie ekipy musiały ponownie udać się na Pojezierze Pomorskie.  

Marcin Kalicki
Wisła Warszawa wicemistrzem siatkarskiej I ligi

Sobotni mecz Bemowskie Syreny rozpoczęły osłabione. Kontuzja pleców wyeliminowała z gry czołową zawodniczkę Wisły - Katarzynę Połeć. Mimo to warszawianki wykazały się walecznością, zaangażowaniem i chęcią pokazania się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Podopieczne Ewy Cabajewskiej po emocjonujących końcówkach przegrały dwa pierwsze sety. Trzecia partia padła łupem gospodyń, głównie za sprawą znakomitych akcji Katarzyny Marcyniuk i Żanety Baran. Kolejna odsłona należała już do drużyny Jokera Mekro Energoremont Świecie. Dzięki wygranej drużyna ta objęła prowadzenie w finale I ligi 2:1.

Niedzielne spotkanie w hali OSiR Bemowo było podobne do sobotniej rywalizacji z tym, że to stołeczna ekipa schodziła z parkietu jako zwycięzca. Siatkarki ze stolicy przyjmowały piłki teoretycznie nie do obrony, zdobywały punkty po pięknych atakach, były niezwykle skuteczne na zagrywce, jak i w bloku. Funkcjonowało wszystko. Na boisku królowała tak jak dzień wcześniej Katarzyna Marcyniuk oraz Ewelina Mikołajewska - MVP niedzielnego spotkania. Wisła przy głośnym dopingu swoich kibiców wygrała mecz 3:1 i wyrównała stan rywalizacji na 2:2.

Piąte, decydujące o mistrzostwie I ligi spotkanie rozegrane zostało w środę, 10 kwietnia w Świeciu. Ostatnie spotkanie pokazało, jak bardzo wyrównany w tym roku był poziom rozgrywek. Aby dowiedzieć się kto będzie walczył w barażach o awans do Ligi Siatkówki Kobiet trzeba było poczekać ponad dwie godziny. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż pięć setów. W tie-breaku 15:12 wygrały gospodynie i to one cieszyły się z pierwszego miejsca w lidze w sezonie 2018/2019.

Wyniki wszystkich spotkań finałowych o mistrzostwo I ligi:

Joker Mekro Energoremont Świecie - Wisła Warszawa 1:3 (23:25, 25:22, 23:25, 17:25)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Wisła Warszawa 3:0 (25:15, 25:15, 25:22)

Wisła Warszawa - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 18:25)

Wisła Warszawa - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (24:26, 25:20, 25:20, 25:16)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Wisła Warszawa 3:2 (25:15, 25:23, 15:25, 20:25, 15:12)

Fot. Tomasz Bielecki

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda