Wisła Warszawa wygrywa w Pucharze Polski

Rozpoczynające w październiku walkę o awans do Orlen Ligi siatkarki warszawskiej Wisły wygrały w weekend turniej w ramach I rundy Pucharu Polski i awansowały do kolejnego szczebla tych rozgrywek.

Stołeczna ekipa grająca na co dzień na Bemowie zmierzyła się w Świdnicy z Eneą Energetykiem Poznań, AZS AWF Warszawa oraz gospodyniami, drużyną MKS Polonia. W pierwszym spotkaniu Warszawianki zagrały z miejscowym zespołem. Po przegranych łatwo dwóch pierwszych setach gospodynie podjęły walkę w trzeciej partii, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść. Podrażnione porażką Warszawskie Syreny nie dały szans swoim rywalkom w kolejnym secie wygrywając tą partię do piętnastu i całe spotkanie 3:1 (25:15, 25:17, 24:26, 25:15).

Drugie spotkanie turnieju to derby stolicy, w których Wisła zmierzyła się z AZS AWF. Bemowianki od początku meczu zagrały bardzo skupione i skoncentrowane co szybko przyniosło oczekiwane efekty. Z bardzo dobrej strony pokazał się cały zespół, świetnie grając zarówno w ataku, jak i w obronie. Był to najlepszy mecz drużyny z ulicy Obrońców Tobruku. Warszawskie Syreny nie tylko łatwo pokonały swoje rywalki 3:0, ale także straciły we wszystkich trzech setach czterdzieści trzy punkty (25:14, 25:14, 25:15).

W ostatnim spotkaniu siatkarki Wisły Warszawa zagrały z najmocniejszym rywalem podczas zawodów – Eneą Energetykiem Poznań. Wypełniona po brzegi hala przy ulicy Galla Anonima miała okazję podziwiać znakomite zagrywki Eleny Nowgorodczenko oraz ataki Joanny Sobczak i Marty Wellny. Ostatecznie Bemowianki wygrały z drużyną z Wielkopolski 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) i awansowały do II rundy Pucharu Polski.

– Turniej w Świdnicy był dla nas ważny z kilku powodów. Cele klubu na ten sezon są bardzo ambitne. Na pewno jednym z nich był awans do następnej rundy Pucharu Polski. Był to także pierwszy mały sprawdzian dla tej drużyny przed startem ligi. Wróciliśmy do Warszawy zadowoleni i od dziś pracujemy nad tym, aby dobrze rozpocząć sezon. Inauguracyjny mecz już w sobotę w Warszawie – powiedziała specjalnie dla Informatora Stolicy Magdalena Saad, libero Wisły Warszawa.