mobile

WOLSKI PĄCZUŚ 2021 PRZYZNANY!

Najlepsze pączki na Woli robi Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" – tak zdecydowali jurorzy, zasiadający w komisji konkursu "Wolski Pączuś 2021". W tym roku wydarzenie odbyło się w nieco zmienionej formule, spowodowanej sytuacją pandemiczną.  

inf. prasowa
WOLSKI PĄCZUŚ 2021 PRZYZNANY!

Dotychczas o tytuł "Wolskiego Pączusia" rywalizowali mieszkańcy, których zadaniem było zjedzenie jak najszybciej pięciu pączków. Dziś zorganizowanie takiego wydarzenia byłoby niemożliwe, dlatego zmodyfikowano formułę i do konkursu zaproszono wolskie cukiernie, które specjalizują się w wytwarzaniu pączków. – Na Woli mieści się wiele cukierni, które wytwarzają pączki od pokoleń, jak również kilka nowych miejsc, zajmujących się produkcją tych przysmaków. W przeddzień "tłustego czwartku" zorganizowaliśmy konkurs na najlepszego pączka w dzielnicy, aby mieszkańcy już w najbliższy czwartek mogli przekonać się o słuszności tego wyboru – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.  
 
Każdy z członków siedmioosobowego jury spróbował po pięć pączków z różnych pracowni, nie wiedząc, z której pochodzi wypiek.  Po dogłębnej analizie ich smaku i burzliwej dyskusji przyznano tytuł "Wolskiego Pączusia 2021" Pracowni Cukierniczej "Zagoździński". – Serdeczne gratulacje dla zwycięzców, bo rywalizacja była wyjątkowo wyrównana i zacięta – komentuje Krzysztof Strzałkowski. – Mamy nadzieję, że tytuł "Wolskiego Pączusia" znajdzie swoje odzwierciedlenie w sprzedaży w "tłusty czwartek", oraz że wszyscy uczestnicy naszego konkursu będą mieli jutro ręce pełne roboty – zakończył burmistrz. Kolejne miejsca przypadły: Cukierni z Żelaznej 64 - Jerzy Waldemar Zosicz, Cukierni "Pawłowicz" z Żelaznej, Cukierni Włodzimierz Czubak oraz Piekarni Tomaszewscy. 
 
Konkurs "Wolski Pączuś" organizowany jest od kilku lat z okazji "tłustego czwartku" przez Urząd Dzielnicy Wola. Zawody polegały na zjedzeniu w jak najkrótszym czasie 5 pączków, a zwycięzcy otrzymywali tytuł "Wolskiego Pączusia" w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn. Rekord wynosi 72 sekundy, jednak na jego pobicie musimy jeszcze poczekać przynajmniej rok, w związku z sytuacją pandemiczną. Zamiast tego dzielnica zdecydowała się wspomóc przedsiębiorców i zorganizować konkurs na najsmaczniejszego pączka, którego już następnego dnia będzie można przetestować i kupić w ramach obchodów "tłustego czwartku". 

 

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda