mobile
REKLAMA

Wolskie wrotkowisko zyska nowe życie

Wrotkowisko znajdujące się w Parku im. Edwarda Szymańskiego przejdzie gruntowny remont. Popularny obiekt zyska całkowicie nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bezpieczne i przyjemne. Projekt zakłada wymianę nawierzchni na całej powierzchni wrotkowiska liczącej 1476 mkw. Zadanie będzie realizowane w tym roku. To jedyny taki obiekt w okolicy. 

informacja prasowa
Wolskie wrotkowisko zyska nowe życie

Tor dla rolkarzy i wrotkarzy zlokalizowany we wschodniej części Parku im. Edwarda Szymańskiego to jedyny taki obiekt w okolicy. Chętnie korzystają z niego mieszkańcy w każdym wieku, organizowane są tu zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży, a tor, w szczególności między wiosną a jesienią, jest bardzo intensywnie użytkowany. To niestety przekłada się na jego nie najlepszy stan, co ma się wkrótce zmienić. – W tym roku wrotkowisko przejdzie kompleksowy remont wart ponad 1,1 mln zł – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Planujemy wymianę nawierzchni oraz ogrodzenie obiektu słupkami, co zabezpieczy go przed nielegalnym parkowaniem – dodaje. 
 
Remont toru zakłada wymianę istniejącej i wysłużonej warstwy masy bitumicznej oraz zastąpienie jej nową, znacznie gładszą i lepiej przystosowaną do jazdy na rolkach i wrotkach. Dodatkowo, ponad połowa powierzchni wrotkowiska będzie pokryta nowoczesną warstwą antypoślizgową, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo. – W ciepłe dni na torze spotkać można mieszkańców w każdym wieku, od dzieci po seniorów – mówi Blanka Zienkiewicz, radna Woli. – Jestem przekonana, że remont sprawi, że na wrotki i rolki przyjdzie do parku jeszcze więcej osób, a wrotkowisko stanie się miejscem spotkań lokalnej społeczności – dodaje Zienkiewicz. 
 
Projekt „Renowacja wrotkowiska w parku Edwarda Szymańskiego na Woli w Warszawie" został zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2023, a jego autorką Ewa Stasiuk. Pomysł będzie zrealizowany, ponieważ dostał 1725 głosów poparcia mieszkańców. 

Fot. um Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda