mobile
REKLAMA

Wybór generalnego wykonawcy TR Warszawa coraz bliżej

Toczy się przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa. Generalny wykonawca zostanie wyłoniony spośród czterech firm dopuszczonych do udziału w postępowaniu.

informacja prasowa
Wybór generalnego wykonawcy TR Warszawa coraz bliżej

W piątek  TR Warszawa zaprosił do składania ofert wykonawców, z którymi prowadził rozmowy w trybie tzw. „dialogu konkurencyjnego". Są to: konsorcjum w składzie Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A., Budimex S.A. oraz Warbud S.A. Termin składania ofert upłynie 3 kwietnia.

Teatr rozpoczął procedurę wyboru generalnego wykonawcy w kwietniu ubiegłego roku. Zaprojektowany przez architektów z Thomas Phifer and Partners, z polskiej pracowni APA Wojciechowski sp. z o. o. oraz Buro Happold sp. z o. o. budynek teatru jest nowoczesny i wyposażony w wiele unikatowych rozwiązań technicznych. Ponieważ wymagały one konsultacji z potencjalnymi wykonawcami, zdecydowano o zastosowaniu takiego trybu zamówienia publicznego.

Wyłoniony w przetargu generalny wykonawca wybuduje budynek teatru o całkowitej powierzchni ponad 15.000 m.kw. Budowa finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy.

Teatr w Nowym Centrum Warszawy

Siedziby dla TR Warszawa oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad to jedne z najważniejszych inwestycji kulturalnych w ramach projektu Nowego Centrum Warszawy. Dzięki działaniom modernizacyjnym i inwestycyjnym ścisłe centrum stolicy stanie się przestrzenią reprezentacyjną, zieloną, ale także przyjazną i dostępną dla wszystkich.

fot. Projekt teatru PR Warszawa 2022/um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda