mobile

Wyremontowana zostanie ul. Czecha w Warszawie

Miasto ogłosiło przetarg na remont nawierzchni południowej jezdni ul. Czecha na odcinku od Płowieckiej do Kajki. Na kilometrowym odcinku będzie ułożone  ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu. Wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową. W ostatnich latach doszło tu do kilkudziesięciu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

informacja prasowa
Wyremontowana zostanie ul. Czecha w Warszawie

Ogłoszony przetarg oznacza, że ZDM wraca na ul. Czecha. W zeszłym roku nowy asfalt ułożono na północnej jezdni, od skrzyżowania ul. Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze.

FREZOWANIE NA STERYDACH

Ulica Czecha jest drogą prowadzącą ruch ponadlokalny oraz tranzytowy. Według przeprowadzonych pomiarów, natężenie ruchu w kierunku wschodnim dochodzi do 1739 pojazdów na godzinę. Oznacza to, że nawierzchnia jezdni będzie musiała być odpowiednio wzmocniona – szczególnie z uwagi na wysokie natężenie ruchu samochodów ciężarowych oraz autobusów transportu publicznego.

Aby efekty planowanego remontu utrzymały się jak najdłużej, nawierzchnia jezdni zostanie wzmocniona specjalną siatką stalową. Ma ona sześciokątne oczka i wykonana jest z podwójnie splatanego drutu. Specjalnie opracowana technologia sprawia, że jest ona wyjątkowo elastyczna. Tego typu rodzaj siatki traktowany jest jako chroniąca podbudowę warstwa konstrukcyjna jezdni. Wykorzystuje się ją głównie na trasach wylotowych, tam, gdzie samochody rzadko się zatrzymują.

Siatka stalowa ma opóźnić powstawianie kolein, spękań czy fałd. Żadna droga nie jest niezniszczalna, jednak robimy wszystko, aby mieszkańcy mogli jak najdłużej korzystać z równej jezdni.

NIE TYLKO ASFALT

Oprócz naprawy nawierzchni jezdni, na ul. Czecha zostanie poprawione bezpieczeństwo pieszych. W rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową poprawiona zostanie geometria drogi na pasie do skrętu w prawo. Takie rozwiązanie jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami. W tym miejscu kierowcy wypadali na wyspę dzielącą – od 2020 roku zanotowano w sumie 48 takich zdarzeń.

Projekt zakłada wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo – wymusi to zmniejszenie prędkości przed wjazdem w ulicę Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Czekamy na oferty

Na oferty w przetargu czekamy do 13 marca. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to będzie on miał na wykonanie prac 5 miesięcy od momentu podpisania umowy.

fot. ZDM 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda