mobile
REKLAMA

Za darmo wystawy w Muzeum Warszawy ten weekend .

W najbliższy weekend, 20 i 21 sierpnia, będzie można obejrzeć wystawy Muzeum Warszawy za darmo. Bezpłatny wstęp zaplanowano również w oddziałach stołecznej placówki.

Informacja prasowa
Za darmo wystawy w Muzeum Warszawy ten weekend .

Darmowe wejście to doskonała okazja, aby obejrzeć aktualne wystawy w Muzeum Warszawy:

  • Rzeczy warszawskie – główna wystawa w 21 gabinetach tematycznych. Zgromadzone tam rzeczy stanowią punkt wyjścia do opowiedzenia historii osób, wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę. Wystawę można zwiedzać z audioprzewodnikiem na własnym telefonie.
  • Grażyna Hase. Zawsze w modzie – wystawa opowiadająca o karierze modelki, projektantki mody, właścicielki galerii sztuki, warszawianki, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy.
  • Gildia Olgi Micińskiej w Galerii Rynek 30. To opowieść o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek – kobiet pracujących w drewnie. Wystawa potrwa do 28 sierpnia, a ostatni weekend odbędzie się finisaż. W programie warsztaty i oprowadzanie z artystką.

Więcej darmowej kultury

W najbliższy weekend będzie można zobaczyć również wystawy w oddziałach Muzeum Warszawy. Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na stała wystawę – opowieść o prawobrzeżnej historii stolicy. Jej część stanowią dawne żydowskie modlitewnie zlokalizowane na parterze oficyny w podwórzu. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą. W tej samej placówce (oraz w witrynie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie) będzie można także zobaczyć wystawę Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poza fotografią portretową i okolicznościową, odwiedzający poznają tam rzemieślniczy aspekt pracy fotografki – technika retuszu ołówkowego i zobaczą oryginalne teczki przygotowane na egzamin czeladniczy. 

Na zwiedzanie warto wybrać się do Muzeum Farmacji, by obejrzeć Res pharmaceuticae czyli zrekonstruowane wnętrze apteki, niezwykłą kolekcję mebli, narzędzi i naczyń. Odwiedzający poznają też historie leków, trucizn i narkotyków.

Otwarte będzie także Muzeum Drukarstwa, które w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy.

Do odwiedzania wystaw zachęcają także: Centrum Interpretacji Zabytku, gdzie można poznać losy warszawskiej Starówki z czasów przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej oraz Muzeum Woli, które pokazuje w nowy sposób pokazuje życie i twórczość Mirona Białoszewskiego. We wnętrzu Barbakanu można natomiast obejrzeć wystawę o murach obronnych.

 

  • różne przedmioty ciesielskie w gablocie - noże, pędzle jasne tło, drewniany mebel

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda