Zabytkowa Stacja Wilanów po remoncie zyska nowe życie
Zakończył się remont zabytkowego budynku dawnej Stacji Wilanów. Obiekt, który przez lata służył pasażerom kolejki wąskotorowej, a później działał jako poczta, wkrótce zyska nowe funkcje. Powstanie tu kawiarenka i przestrzeń do spotkań dla mieszkańców
Budynek Stacji Wilanów przeszedł kompleksową modernizację, dzięki której odnowiono jego zabytkową elewację. Początkowo, od lat 20. XX wieku, mieściły się w nim kasy biletowe, poczekalnia oraz mieszkania dla kolejarzy. Po likwidacji kolejki przez blisko 40 lat działała tu placówka Poczty Polskiej. Po remoncie obiekt zmieni swoje przeznaczenie. Powstanie w nim kawiarenka kulturalna oraz miejsce spotkań dla mieszkańców, łączące gastronomię z wydarzeniami artystycznymi i edukacyjnymi.
Potrzebna pomoc mieszkańców
Zakończenie remontu zbiega się z 100-leciem powstania dawnej stacji kolejki wilanowskiej. Z tej okazji przygotowywana jest specjalna wystawa historyczna. Organizatorzy apelują do mieszkańców o pomoc w jej stworzeniu. Poszukiwane są archiwalne zdjęcia, pamiątki i wspomnienia związane z kolejką, szczególnie fotografie z lat 50. XX wieku.
Materiały mieszkańcy mogą przesłać w formie skanów w dobrej jakości lub przynieść oryginały do recepcji Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3. Po zakończeniu wystawy wszystkie przekazane oryginały zostaną zwrócone właścicielom.
Centrum Kultury Wilanów zaprasza także do składania ofert na prowadzenie Kawiarenki Kulturalnej w „Stacji Wilanów”.
fot. UM Warszawa, BSKZ
























![[KONKURS] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/84c10963535c8ba87d6e9e8ce874d883c8f373f2.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2f69745eefc18cc53a01b7c43977a37fbe01e037.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)















