mobile
REKLAMA

Zachowaj ostrożność podczas 27 finału WOŚP!

W najbliższą niedzielę służb mundurowych na ulicach będzie więcej. Policja prosi jednak o ostrożność i czujność uczestników, darczyńców i wolontariuszy.

Redakcja/ fot. pixabay
Zachowaj ostrożność podczas 27 finału WOŚP!

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Pomocy czuwać będzie kilka tysięcy funkcjonariuszy w całym kraju. Policjanci będą kontrolować zbiórki pod kątem wiarygodności wolontariuszy. W tym dniu policja prosi o zgłaszanie każdej sytuacji wymagającej interwencji poprzez bezpłatne numery alarmowe 997 oraz 112.

Komenda Stołeczna Policji podpowiada też jak uniknąć oszustów i nieprzyjemnych incydentów. Darczyńcy powinni pamiętać o tym, że każdy wolontariusz zarejestrowany w bazie WOŚP będzie posiadał identyfikator z danymi oraz zdjęciem. Należy zwrócić szczególną uwagę czy wpisane dane są czytelne, a na zdjęciu widnieje ta sama osoba. Na każdym z autentycznych identyfikatorów widnieje „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zainteresować się również skarbonką, w którą wyposażony jest wolontariusz. Powinna być ona zaplombowana banderolami Fundacji WOŚP. Tuż przy otworze na pieniądze powinien znajdować się wyraźnie napisany numer identyfikatora (taki sam jak na plakietce). W przypadku, jeśli spotkamy się z naruszeniem któregoś z wymienionych punktów, należy bezzwłocznie skontaktować się z policją lub strażą miejską.

Wolontariusze również narażeni są na niebezpieczeństwo, dlatego proszeni są o dokonywanie zbiórek w bezpiecznych miejscach i najlepiej w kilkoosobowych grupach. Samotne wycieczki po mało uczęszczanych lub źle oświetlonych miejscach mogą stanowić zagrożenie. Bardzo ważny jest również bezpieczny powrót wolontariuszy do sztabu w celu oddania puszki.

Funkcjonariusze uprzedzają o kontrolach, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników zabawy, a nie wystraszenie wolontariuszy.

Źródło: policja.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda