mobile
REKLAMA

Zaczytani w Arkadii

15 lutego, pod patronatem Arkadii, w szpitalu MSWiA została otwarta Zaczytana Biblioteka dla najmłodszych pacjentów. To wynik półtorarocznej współpracy z fundacją Zaczytani.org, w ramach której Arkadia promuje czytelnictwo i zbiera książki do szpitalnych bibliotek.

Informacja prasowa
Zaczytani w Arkadii

Specjalna „zaczytana ławka” pierwszy raz zachwyciła odwiedzających Arkadię w czerwcu 2016 roku. Dzieło w kształcie książki, udekorowane wizerunkiem warszawskiej syrenki, stało się częścią literackiego szlaku składającego się z kilkunastu ławek, nawiązujących do polskiej literatury, bajek oraz baśni. Wtedy też rozpoczęła się zbiórka książek – w głównym holu Arkadii stanął regał, na którym klienci mogli zostawiać swoje lektury, aby zostały przekazane do bibliotek szpitalnych. W ten sposób udało się zebrać 7300 książek.

W sierpniu 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze wokół Zaczytanej Ławki. Bajkę „Elmer – słoń w kratkę” czytali dzieciom aktorzy: Agnieszka Sienkiewicz i Mikołaj Roznerski. Pojawił się również sam słoń Elmer, który wręczał małym bibliofilom niespodzianki. Od tego czasu najmłodszym czytały osoby znane i lubiane, w tym ambasador strefy Grand Kitchen w Arkadii, Grzegorz Łapanowski, który połączył swoją pasję do gotowania i promowania zdrowego trybu życia z literaturą i przeczytał uczestnikom warsztatów kulinarnych „Arkadia na widelcu” fragment książki „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”.

W listopadzie 2016 roku do ławeczki z syrenką dołączyła ławeczka „Żoliborz Krasińskiego”, a w czerwcu 2017 roku syrenkę zastąpił Profesorek Nerwosolek. Wśród atrakcji zorganiowanych z okazji zmiany ławki było wspólne czytanie z Lucyną Malec, teatrzyk, zabawy z balonami i zawody sportowe.

Od 12 października do 12 listopada 2017 roku można było podziwiać wystawę 10 zaczytanych ławek, ustawionych wzdłuż alejki prowadzącej do Arkadii.

15 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie biblioteki pod patronatem Arkadii na Oddziale Pediatrii Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. Podczas wydarzenia mali pacjenci poznali wyjątkową książkę, czytaną przez Grzegorza Łapanowskiego i Monikę Mrozowską, obejrzeli teatrzyk i otrzymali upominki.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda