mobile
REKLAMA

Zgłoś swoją ulubioną książkę roku. Wciąż można zgłaszać kandydatów do Warszawskich konkursów

Proza, poezja, literatura dla dzieci, komiksy, ale także reportaże – wciąż można zgłaszać propozycje do Nagrody Literackiej i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Warszawa po raz kolejny przyzna nagrody najciekawszym książkom wydanym w 2022 r.

informacja prasowa
Zgłoś swoją ulubioną książkę roku. Wciąż można zgłaszać kandydatów do Warszawskich konkursów

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Już po raz 16. zostaną nagrodzone książki w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Konkursowe jury przyzna też tytuł warszawskiego twórcy roku – to doroczna nagroda za całokształt twórczości.

Tytuły książek do Nagrody Literackiej mogą zgłaszać wszyscy – czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Specjalny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Nagrody Literackiej, tam można też przeczytać regulamin konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2023 r.

Przy tegorocznej edycji jury pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak oraz filozof literatury i krytyk literacki Piotr Sadzik.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Tylko do 15 stycznia można zgłaszać książki-kandydatki do 14. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, która jest przyznawana reportażom wydanym w języku polskim. Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać zarówno wydawnictwa jak i czytelnicy. 

Jury nagrody przewodniczy, tak jak poprzednio, Katarzyna Surmiak-Domańska, a w skład gremium wchodzą: William Brand, Elżbieta Sawicka, Abel Murcia Soriano, który wraca po przerwie, i nowa w składzie jury Ludwika Włodek. Sekretarzynią pozostaje Maria Krawczyk. 

Wiosną jury w dwóch etapach wybierze dziesiątkę nominowanych, a następnie pięć książek-finalistek, spośród których zostanie wybrana ta najlepsza. 

M.st. Warszawa jest organizatorem i fundatorem nagrody, a partnerem – Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego Herodot. Konkurs współorganizuje redakcja „Gazety Wyborczej". 

Fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda