Zieloni Kanonierzy z czwartą ligową wygraną

W szóstej kolejce Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 69:60. Było to czwarte zwycięstwo legionistów przed którymi teraz początek zmagań w fazie grupowej FIBA Europe Cup, który nastąpi już w najbliższą środę.

Informacja prasowa

Spotkanie lepiej zaczęli lublinianie, którzy objęli prowadzenie 8:1, ale po celnych rzutach zza łuku Grzegorza Kulki, Grzegorza Kamińskiego i Raymonda Cowelsa oraz udanych akcjach Dariusza Wyki i Jure Skificia, to gospodarze wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej kwarty. Po pierwszych dziesięciu minutach meczu legioniści prowadzili 18:17. Kolejne minuty należały do Legii, która korzystała z dogodnych pozycji i zamieniała je na punkty dzięki czemu zbudowała dziesięciopunktową przewagę. Jak się okazało to był tylko początek świetnej serii warszawian, którzy trafiali raz za razem i na przerwę schodzili prowadzać 43:21.

Po powrocie z szatni goście ruszyli do walki z nową energią i błyskawicznie zmniejszyli stratę o osiem „oczek”. Trafiali Doron Lamb, Mateusz Kostrzewski i Tweety Carter i ze sporej przewagi gospodarzy pozostało tylko dziesięć punktów. Spotkanie było znacznie bardziej wyrównane, lublinianie uwierzyli, że są w stanie jeszcze powalczyć o zwycięstwo w tym meczu. Przed ostatnią kwartą Legia prowadziła 51:41. Podopieczni trenera Davida Dedka pragnęli pójść za ciosem. Efektownie akcję kończył Jimmie Taylor, z powodzeniem rywali ogrywał Doron Lamb. Na sześć minut przed końcem meczu warszawianie prowadzili 60:51 i taką przewagę utrzymywała aż do wybrzmienia końcowej syreny. Zieloni Kanonierzy triumfowali po raz czwarty w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

„Dobrze weszliśmy w mecz, fantastycznie ułożyła nam się druga kwarta. Po przerwie to rywale byli w uderzeniu, ale na szczęście potrafiliśmy sobie z tym poradzić i cieszymy się z kolejnego ligowego zwycięstwa” – powiedział Grzegorz Kulka.

Kolejny mecz ligowy legioniści rozegrają dopiero 23 października w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ich rywalem będzie Arged BM Stal. W najbliższym czasie warszawianie rozpoczną rywalizację w FIBA Europe Cup - w środę, 13 października podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają na wyjeździe z rumuńską CSU Oradeą.

Legia Warszawa – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 69:60 (18:17, 25:4, 8:20, 18:19)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 17, Grzegorz Kulka 14, Raymond Cowels 11, Łukasz Koszarek 8, Dariusz Wyka 7, Jure Skifić 6, Grzegorz Kamiński 5, Adam Kemp 1, Szymon Kołakowski 0, Jakub Śliwiński 0, Benjamin Didier-Urbaniak -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Polski Cukier: Doron Lamb 12, Mateusz Kostrzewski 11, Josh Sharkey 10, Jimmie Taylor 9, Mateusz Dziemba 7, Tweety Carter 6, Quenton De Cosey 5, Bartłomiej Pelczar 0, Sebastian Walda 0, Roman Szymański 0, Damian Jeszke 0, Mateusz Stopierzyński -.
Trener: David Dedek, as. Michał Sikora, Przemysław Łuszczewski