mobile
REKLAMA

Zmiany organizacji ruchu na ul. Kasprzaka. Trwa kolejny etap budowy trasy tramwajowej.

Na budowie trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka praca wre. Od soboty, 5 listopada, tramwajarze wprowadzać będą kolejne etapy czasowej organizacji ruchu. Na skrzyżowanie z ul. Skierniewicką wróci ruch po obu jezdniach. Na dalszym odcinku wyłączone zostaną lewe pasy ruchu na obu jezdniach Kasprzaka. Ruch pieszy i rowerowy zostanie poprowadzony północną stroną ulicy.

informacja prasowa
Zmiany organizacji ruchu na ul. Kasprzaka. Trwa kolejny etap budowy trasy tramwajowej.

Skierniewicka znów przejezdna 
Zmiany w organizacji ruchu wprowadzane będą w kilu etapach. Pierwszy z nich zostanie wprowadzony w sobotę, 5 listopada, o godz. 20.00. Otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Skierniewicką i fragment północnej jezdni ul. Kasprzaka w tym miejscu. Kierowcy znowu będą mogli tu jeździć dwoma jezdniami ul. Kasprzaka. 

Węziej na Kasprzaka
Na odcinku od skrzyżowania z ul. Płocką i Krzyżanowskiego do ul. Bema, tramwajarze zajmą lewe pasy obu jezdni ul. Kasprzaka (wzdłuż torowiska). Będą tu po dwa pasy w każdym kierunku, przy czym jeden będzie dostępny dla kierowców indywidualnych, a drugi będzie zarezerwowany dla autobusów komunikacji miejskiej, TAXI i MTON. 

Skrzyżowania z Płocką i Bema
Na skrzyżowaniu z Płocką, na nitce Kasprzaka w kierunku Bemowa, kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy: do skrętu w lewo w Krzyżanowskiego, dwa do jazdy prosto i prawoskręt w Płocką. Z prawego dopuszczona będzie jazda prosto dla komunikacji miejskiej. Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum kierowcy skorzystają z trzech pasów ruchu: do skrętu w lewo, do jazdy prosto i do skrętu w prawo. Z tego ostatniego dopuszczona zostanie jazda prosto komunikacji miejskiej.

Na nitce Kasprzaka w stronę Bemowa na skrzyżowaniu z Bema, dla kierowców urządzone zostaną trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, do jazdy prosto i prawoskręt (z którego dopuszczona zostanie jazda prosto komunikacji miejskiej).

Na skrzyżowaniu z obu kierunków Kasprzaka obowiązywać będzie zakaz zawracania.

Ruch pieszo-rowerowy zostanie skierowany na stronę północną ul. Kasprzaka. Po stronie południowej możliwe będą dojście i dojazd (rowerowy) wyłącznie do ul. Kasprzaka 25. Taka organizacja ma potrwać do początku grudnia.

Zajęcie wewnętrznego pasa w stronę centrum
Od poniedziałku, 7 listopada, w celu likwidacji tymczasowej jezdni, wykonawca prac zajmie wewnętrzny – lewy – pas ruchu na nitce w stronę centrum. Zajęcie obowiązywać będzie na odcinku pomiędzy Skierniewicką a Zegadłowicza wyłącznie w godzinach 10.00-6.00. 
Tu prace potrwają ok. miesiąca tj. do początku grudnia 2022 r.

Tramwaj na Kasprzaka
Tramwajarze wybudują ok. 2,3 km nowych torów między ulicami Wolską i Skierniewicką oraz zmodernizują ok. 1,2 km istniejącego torowiska w ciągu Wolskiej i Kasprzaka. Wybudowane zostaną nowe przystanki przy ul. Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do stacji metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ.
Budowa nowej trasy ma się zakończyć w połowie 2023.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda