mobile
REKLAMA

AvePark – nowe miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych

Od niedawna na Okęciu korzystać można z nowego skateparku. Dzięki temu, że obiekt jest kryty, ogrzewany i klimatyzowany, pozwala na przeprowadzanie treningów przez cały rok i przy każdej pogodzie. Swoich sił próbować tam mogą nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Przeszkody umożliwiają wykonywanie ewolucji na rowerach BMX, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. 

Róża Paszkowska
TAGI Sport okęcie
AvePark – nowe miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych

AvePark to miejsce założone przez pasjonatów, uprawiających sporty ekstremalne związane ze skateparkiem od lat. Po wielu miesiącach planowania, projektowania i budowania, stworzyli oni całoroczną halę, której otwarcie miało miejsce w listopadzie 2016 r. Skatepark cieszy się dużą popularnością. Jak wyjaśnia Maciej Szpręglewski z AvePark – „jest to jedyny tego typu obiekt w promieniu 350 km”. Dzięki temu, że AvePark jest kryty i ogrzewany, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych skateparków pod gołym niebem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
AvePark to miejsce, w którym realizować się mogą właściciele rowerów BMX, osoby jeżdżące na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Różnego rodzaju przeszkody, rampy, platformy, basen wypełniony gąbkami oraz trampolina, znajdujące się na wyposażeniu parku, pozwalają na szybką i efektywną naukę trudnych ewolucji. W przerwie pomiędzy kolejnymi trikami skorzystać można ze strefy relaksu, a po zakończonym treningu miło spędzić czas w kawiarni. Ze względu na bogate wyposażenie, AvePark stanowi doskonałe miejsce ćwiczeń dla zawodników na różnym poziomie, specjalizujących się w różnych dyscyplinach.
Klienci AveParku to przede wszystkim ludzie młodzi, w wieku od 5 do 20 lat, choć jest także spora grupa pasjonatów w wieku około 30 lat. Maciej Szpręglewski zauważa, że „z każdym tygodniem odwiedza park więcej dziewczyn, głównie wrotkarek. Dziewczyny pojawiają się w skateparkach częściej niż 10 lat temu”. Osoby, które chcą nauczyć się podstawowych trików, mogą skorzystać z zajęć indywidualnych lub grupowych, prowadzonych przez instruktorów. Na terenie skateparku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, dzięki czemu nie trzeba od razu inwestować w BMX, hulajnogę, rolki czy deskorolkę, aby rozpocząć naukę. Szkółki jazdy i trików to nie tylko sposób na bezpieczne pierwsze kroki w sportach ekstremalnych. Jak tłumaczy Maciej Szpręglewski „pozwalają one także na poszerzenie grona znajomych i gwarantują szybsze postępy w nauce”. 
AvePark czynny jest w tygodniu w godzinach popołudniowych, a w weekendy przez cały dzień. Istnieje również możliwość wynajęcia przestrzeni na prywatną sesję treningową lub imprezę tematyczną. 
      
       

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda