mobile
REKLAMA

Do trzech razy sztuka

Policja w Piasecznie zatrzymała 66-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. To już trzeci raz w tym roku, kiedy ten kierowca został przyłapany na podwójnym gazie. Mężczyzna posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, wydane przez sądy w Piasecznie i Pruszkowie za jazdę po pijanemu

Jakub Bielawski
Do trzech razy sztuka

Czy zakazy się sumują?

Zatrzymanie pijanego kierowcy nastąpiło dzięki zawiadomieniu przypadkowego świadka, który zauważył, że volkswagen jedzie wężykiem.

Policjanci zatrzymali auto i poddali kierowcę badaniu alkomatem. Wynik był szokujący - 66-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, lecz jak podaje policja, kierowanie w takim stanie nie było dla kierowcy niczym obcym. Okazało się, że zatrzymany ma na koncie dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, obydwa wydane w 2023 roku. Jeden z nich obowiązuje przez 48 miesięcy, a drugi przez 36 miesięcy.

Należące do niego auto trafiło na lawetę, a on sam wkrótce usłyszy zarzuty karne. Z kolei zakazy prowadzenia pojazdów, które wydano mężczyźnie, z pewnością wydłużą się na jeszcze trochę. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Piasecznie. Za tego typu przewinienie, 66-latkowi może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2, jak również dalsze wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów.

fot.Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda