mobile
REKLAMA

Jak uniknąć problemów zębowych na wakacjach?

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zadbaj o zdrowe zęby przed wyjazdem na wakacje.

Artykuł sponsorowany
Jak uniknąć problemów zębowych na wakacjach?

Już niebawem rozpocznie się gorący okres wyjazdów wakacyjnych. Jak co roku, wiele osób zdecyduje się na wylot za granicę, aby odkryć nieznane dotąd zakątki świata. Urlop poza granicami kraju, to przygoda, jednak aby w pełni móc się nią cieszyć konieczne jest skrupulatne przygotowanie. Wybór destynacji, zarezerwowanie lotu i miejsca noclegowego – to pierwsze co przychodzi na myśl, gdy mowa o planowaniu wyjazdu. Aby wakacje mogły spełnić oczekiwania urlopowiczów potrzeba jednak nieco więcej organizacji. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby stan zdrowia nie pokrzyżował wymarzonych planów. Awariom dentystycznym można skutecznie i prosto zapobiegać. Poznaj ryzyka zaniedbania tego obszaru wakacyjnych przygotowań i dowiedź się jak podróżować bez stresu o stan uzębienia!

W sytuacji nagłego problemu z zębami nie ma czasu do stracenia. Zazwyczaj są to przypadki bardzo bolesne, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tym bardziej wakacyjną zabawę. Bariera językowa to pierwszy kłopot, który napotkają turyści w obcym kraju. Brak możliwości jasnej komunikacji w sytuacji poszukiwania pomocy stomatologicznej znacznie wydłuża czas potrzebny na jej uzyskanie. Leczenie podejmowane za granicą, w zależności od celu podróży, może wiązać się z wielkimi kosztami zabiegów, które bez wcześniejszego wykupienia specjalnego ubezpieczenia, będą nie do uniknięcia. W państwach członkowskich Unii Europejskiej możliwe jest uzyskanie bezpłatnych świadczeń medycznych po wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Procedury stomatologiczne, tak jak inne zabiegi medyczne, powinny być wykonywane w odpowiednich standardach. O ile nie należy się tym martwić na terenie UE, to w krajach tropikalnych lub rozwijających się nie mamy pewności jakości usług. Mówiąc o nagłych problemach dentystycznych, nie można pomijać kwestii infekcji, które mogą im towarzyszyć. Dostęp do leków i system opieki farmaceutycznej nie są jednakowy we wszystkich krajach (również europejskich), dlatego nawet trywialne zdobycie potrzebnego preparatu może okazać się niemożliwe. Wymienione kwestie jasno wskazują wyższość profilaktyki nad leczeniem zaniedbanego problemu. W sytuacjach pogorszenia stanu zdrowia najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego nie warto ryzykować terapiami co do których nie jesteśmy pewni.

Najprostszym rozwiązaniem omawianego problemu są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Specjalista z dziedziny stomatologii będzie w stanie dostrzec nawet początkowe stadia zaburzeń zdrowia uzębienia. Dzięki temu, możliwe jest ich szybkie wyeliminowanie dzięki dobrze dobranemu leczeniu. Coroczne wizyty kontrolne powinny stać się normą w profilaktyce zdrowotnej. Pozwalają zachować kontrolę nad stanem zdrowia oraz zapobiec niepotrzebnym przykrościom podczas wyczekanych wyjazdów wakacyjnych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda