mobile
REKLAMA

Joga na Żoliborzu

Co zrobić w sobotni poranek gdy ma się chwilę czasu? Można na przykład przyjść do Parku im. S. Żeromskiego przy Placu Wilsona. Od czerwca, przez lipiec i sierpień, w każdą sobotę o godzinie 9 można ćwiczyć jogę.
 

Joga na Żoliborzu

 

Joga pochodzi z Indii i jest systemem ćwiczeń mających na celu poprawę zdrowia. Wystarczy kawałek własnej maty do ćwiczeń, ciszy i spokoju. Można zapisać się do jednej z licznych warszawskich szkół jogi, albo wziąć udział w ćwiczeniach na świeżym powietrzu, na Żoliborzu. Zajęcia prowadzi instruktor. Ćwiczyć może każdy. Różne są stopnie zaawansowania, trener prezentuje też łatwiejsze formy danego ćwiczenia. Niektóre z nich, nie są wskazane dla osób cierpiących na choroby stawów, jak na przykład siedzenie w pozycji lotosu. Stanie na głowie, z kolei nie jest ćwiczeniem dla osób chorych na nadciśnienie. Co jest najważniejsze w jodze, zapytałem instruktora.

- Świadomość obecnej chwili - powiedział Michał Kudzia, prowadzący sobotnie zajęcia z jogi - Oddychanie jest też bardzo ważne, ponieważ prowadzi do tej świadomości.

Kobiety i mężczyźni ćwiczący w Parku Żeromskiego znają się, ale są też osoby nowe. Po raz pierwszy na zajęcia przyszły Ela i Ewa. Informacje o treningu znalazły w Internecie. Ela przyszła z ciekawości, chciała zobaczyć jak się ćwiczy. Spodobało jej się ten rodzaj aktywności fizycznej. Ewa, z kolei chciała porównać jogę z fitnesem. Tam przeszkadzała jej głośna muzyka. Po hałaśliwym tygodniu, potrzebuje spokoju i wyciszenia.
Ewa i Ela na moje stwierdzenie, że czasami brak jest czasu na ćwiczenia, nie tylko jogi przekonują mnie, że jest to tylko wymówka.
Może faktycznie warto poświęcić godzinę czasu - na przykład na jogę przy Placu Wilsona. Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015.
Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda