mobile
REKLAMA

Morsowanie nad Wisłą

Już w najbliższą niedzielę (18 listopada) rozpocznie się druga edycja morsowej szkółki Dzielnicy Wisła. Fani kąpieli w zimnej rzece spotkają się na plaży Rusałka/Zoo aż pięć razy. Organizatorzy przygotowali również szereg animacji w ramach akcji Cztery pory Wisły.

 

Informacja prasowa
Morsowanie nad Wisłą

Warszawiacy skorzystają z aktywnej formy wypoczynku nad Wisłą również jesienią. W plażowej strefie sportu, w okolicach warszawskiego zoo, odbędą się kąpiele morsów, bezpłatne warsztaty survivalowe, ekologiczne, nauka gry na bębnach, treningi biegowe i animacje dla dzieci. W finałowy dzień, 9 grudnia uczestnicy zobaczą także pokaz ratownictwa na wodzie i zasiądą przy wspólnym ognisku.

Szkółka morsowa Dzielnicy Wisła

To cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z kąpielami w zimnej wodzie oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji spróbować tej niecodziennej rekreacji. Pierwsze niedzielne spotkanie rozpocznie się 18 listopada o godz. 10.00. Po rejestracji uczestnicy przejdą krótkie szkolenie z instruktorem morsowania. Wejście do wody poprzedzone będzie 15 minutową rozgrzewką z truchtem i ćwiczeniami prowadzonymi pod czujnym okiem instruktorki fitness. Początkujący zanurzą się w Wiśle trzykrotnie po jednej minucie. Ci, którzy regularnie hartują swoje ciało w zimnej wodzie, wejdą do rzeki na całe 10 minut. Po kąpieli na uczestników będzie czekała herbata, rozgrzewająca zupa i dyplom. O bezpieczeństwo wydarzenia zadba stołeczne WOPR.

Morsowanie wzmacnia odporność, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na samopoczucie. W tym sezonie mieszkańcy mogą przyłączyć się do bezpłatnych spotkań 18 i 25 listopada oraz 2, 8 i 9 grudnia 2018 roku. Każdy mors, który weźmie udział w wydarzeniu co najmniej cztery razy, otrzyma nagrodę w postaci ciepłej bluzy i czapki. W zeszłym roku uczestnicy szkółki morsowania Dzielnicy Wisła łącznie spędzili 2 500 minut w zimnym nurcie rzeki.

 

 Wstęp wolny. Harmonogram wydarzeń Czterech pór Wisły będzie na bieżąco publikowany na fanpage’u Dzielnicy Wisła.

 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda