mobile
REKLAMA

Parada, koncerty, przejazd rolkarzy, czyli będą duże zmiany w ruchu

Najbliższe dni w Warszawie będa obfitowały w wydarzenia kulturalne i sportowe. Wpłynie to na organizację ruchu w mieście

Redakcja
Parada, koncerty, przejazd rolkarzy, czyli będą duże zmiany w ruchu

Rolkarze wjeżdżają w wakacje

W tym sezonie rolkarze i wrotkarze w ramach cyklu NightSkating Warszawa zorganizowali już cztery przejazdy, a kolejne cztery przed nimi. Najbliższy – dziś, 20 czerwca – będzie miał drugi poziom trudności, a jego uczestnicy pokonają aż 21 kilometrów. Oprócz dobrej muzyki i zabawy, na trasie nie zabraknie także zjazdów i podjazdów. Początek o godzinie 20:30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, a uczestnicy przejadą przez Żoliborz na Bielany, a do Śródmieścia wrócą przez Wolę.

Wianki nad Wisłą – zmiany na Wisłostradzie

Tradycje słowiańskie, piknik z atrakcjami dla całych rodzin i najlepsza muzyka. W sobotę, 22 czerwca, na Podzamczu odbędzie się jedna z największych plenerowych imprez w Warszawie. Przed nami Wianki nad Wisłą. Wieczorem na scenie pojawią się m.in.: Baranowski, Bovska, Mery Spolsky, Vito Bambino i Zalewski. Organizacja wydarzenia będzie się wiązała ze sporymi zmianami w ruchu. W sobotę, 22 czerwca, o godzinie 16:00 zostanie zamknięty fragment Wisłostrady pomiędzy ulicami Krasińskiego a Grodzką. Na obu jezdniach, od Czujnej do Sanguszki, powstanie tymczasowy parking. Po zakończeniu wieczornego widowiska pociągi obu linii metra, a także wybrane linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały częściej.

Parada w sobotę

W sobotę, 22 czerwca, w Śródmieściu zaplanowany został tęczowy przemarsz. Jego uczestnicy zgromadzą się przed godziną 14:00 na ulicy Marszałkowskiej – pomiędzy rondem Dmowskiego a ulicą Świętokrzyską, a następnie przejdą: Alejami Jerozolimskimi, przed rondo de Gaulle’a, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Książęcą, Kruczkowskiego, Tamką, Wybrzeżem Kościuszkowskim – w rejon stacji metra Centrum Nauki Kopernik. W czasie wydarzenia mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, a tramwaje i autobusy zmienią trasy.

Taco Hemingway na PGE Narodowym

Taco Hemingway kończy trasę koncertową 1-800-TOUR. W sobotę, 22 czerwca, zagra finałowy koncert na PGE Narodowym. By dotrzeć na wydarzenie, najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Pociągi linii M2 będą podjeżdżały na stacje nawet co trzy minuty. Wjazd na Saską Kępę dla ruchu indywidualnego będzie czasowo ograniczony od godziny 17:00 do 20:00.

Ursynów biega

Aleja Komisji Edukacji Narodowej po raz kolejny stanie się areną zmagań biegaczy. W niedzielę, 23 czerwca, będą tam rywalizowali uczestnicy 16. Biegu Ursynowa. W trakcie zawodów z ruchu wyłączony zostanie fragment ursynowskiej arterii. W godzinach 9:30-11:00 kierowcy nie przejadą obiema jezdniami alei KEN od Płaskowickiej (bez skrzyżowania) do Bartóka (także bez skrzyżowania). Nieco dłużej – od godziny 8:00 do 11:00 – utrudnienia potrwają na jezdni przy urzędzie dzielnicy, między Gandhi a Płaskowickiej. W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami.

 

fot. Karolina Witko/ graf. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda