mobile
REKLAMA

Rusza tramwaj na Gagarina

Jutro Tramwaje Warszawskie otworzą pierwszą część trasy tramwajowej do Wilanowa. Mowa o odnodze na ul. Gagarina. Pierwsze tramwaje nową trasą pojadą już we wczesnych godzinach porannych

NKK
Rusza tramwaj na Gagarina

Budowa trasy tramwajowej na Gagarina to część większej inwestycji, jaką jest budowa tramwaju do Wilanowa. Pierwsze prace na Gagarina rozpoczęły się 23 maja 2022 r. - Całe zadanie ma zostać wykonane do końca 2023 r. - taki termin zakończenia prac podawał właśnie w maju 2022 r. stołeczny ratusz.

Prace, jednak trochę się przeciągnęły, o czym szczegółowo pisaliśmy w artykule Tramwaj na Gagarina ruszy w maju - czy to w końcu ostateczny termin?

Tym razem tramwajarzom udało się dotrzymać zapowiedzianego terminu. Jutro we wczesnych godzinach porannych nową trasą tramwajową pojadą pierwsi pasażerowie.

- Otwarcie trasy zbliża się wielkimi krokami, pojedzie tu linia 11. Tramwaje będą odjeżdżały w szczycie co 8 minut. Dojadą na pętlę przy Forcie Wola w 33 minuty. Do dworca Warszawa Centralna dojadą w 18 minut. W szczycie niektóre tramwaje dojadą aż na Bemowo – przekazały Tramwaje Warszawskie.

Pierwszy odjazd zaplanowany jest na godz. 4:46. Linia nr 11 będzie kursowała pomiędzy Sielcami a Cmentarzem Wolskim. W godzinach szczytu trasa zostanie wydłużona do pętli Nowe Bemowo.

Nowy odcinek został poprowadzony ulicami Goworka, Spacerową oraz Gagarina i liczy 2 km.

 

fot.Pulcyn UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda