mobile
REKLAMA

Sanah zachwyci fanów na PGE Narodowym. Jak dojechać i wrócić z koncertu?

Już w piątek, 22 września, PGE Narodowy ponownie wypełni się do ostatniego miejsca. Tym razem za sprawą fanów sanah, która zapowiada swój występ jako „Ucztę nad ucztami". Komfortowy dojazd na koncert zapewni Warszawski Transport Publiczny. Komunikacja miejska umożliwi także sprawny powrót z imprezy

Informacja prasowa
Sanah zachwyci fanów na PGE Narodowym. Jak dojechać i wrócić z koncertu?

Koncertowa trasa Sanah zwieńczona na Narodowym

Warszawski koncert kończy – wymarzoną przez artystkę we wczesnym dzieciństwie – jej pierwszą trasę stadionową. Dotychczas sanah udało się wypełnić areny w Chorzowie i Gdańsku. Nie inaczej będzie na PGE Narodowym. „Uczta nad ucztami" to podsumowanie niezwykle udanych, ostatnich dwóch lat w jej karierze. W tym czasie artystka wydała dwa albumy, które pokryły się platyną, a jej dwie trasy koncertowe wyprzedawały się do ostatniego miejsca.

Jak dojechać na stadion?

W drodze na PGE Narodowy najlepiej wybrać metro – pociągi drugiej linii będą podjeżdżały na stacje Warszawa Stadion nawet co trzy minuty. Na koncert wygodnie będzie można dojechać także pociągami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej do stacji Warszawa Stadion lub autobusami i tramwajami, kursującymi mostem Poniatowskiego.

W momencie otwarcia bram stadionu, tj. o godzinie 17:00, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary pomiędzy aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Wyłączenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Przed koncertem

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 17:00 do zakończenia koncertu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą przez most Świętokrzyski do stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

Powrót z koncertu

Jeśli po zakończeniu wydarzenia, około godziny 23:00, duża grupa fanów będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli z i od ronda Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po koncercie na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska). Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania drugiej linii metra w kierunku stacji Bemowo.

Festiwal KPOP na PGE Narodowym

Dzień później, to jest w sobotę, 23 września, na PGE Narodowym odbędzie się prawdziwe święto fanów koreańskiej muzyki pop. Festiwal KPOP NATION to pierwszy w Polsce, ale i całej Europie Wschodniej stadionowy koncert z tego rodzaju muzyką.

Podobnie, jak dzień wcześniej, w godzinach 17:00-21:00 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Sprawny dojazd na wydarzenie zapewnią pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego. Pociągi M2 będą kursowały nawet co trzy minuty. Do stadionu fani KPOP-u dojadą też pociągami SKM i KM, a także autobusami i tramwajami kursującymi mostem Poniatowskiego.

Po zakończeniu wydarzenia, około godziny 22:00, z ronda Waszyngtona (z przystanków 03 i 04) odjadą dodatkowe kursy autobusu linii 509, w kierunku Gocławia i Winnicy. Szybki powrót z imprezy zapewnią również dodatkowe kursy tramwajów linii 7, które przewiozą pasażerów na trasie skróconej od pętli przy alei Zieloneckiej – do placu Narutowicza. Częściej będą jeździły pociągi drugiej linii metra w kierunku stacji Bemowo.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda