mobile
REKLAMA

Warszawa poradziła sobie z intensywnym deszczem

Wczoraj, 29 czerwca, w stolicy w ciągu 30 minut spadło 48,5 l wody na m2. To miesięczny limit opadów. Sytuacja szybko została opanowana. Obecnie nie ma żadnych większych utrudnień na drogach. Wszystkie ulice są przejezdne.

inf. prasowa
Warszawa poradziła sobie z intensywnym deszczem

Wszystkie służby miejskie pracowały, by poradzić sobie z wyjątkowo obfitymi opadami. Straż pożarna otrzymała 518 zgłoszeń. 100 warszawskich strażaków otrzymało wsparcie 5 plutonów straży pożarnej z podwarszawskich gmin. MPWiK otrzymało 59 zgłoszeń, dotyczących problemów z kanalizacją. Nie wpłynęło żadne zgłoszenie o osobach poszkodowanych. Około 22.00 sytuacja była już opanowana.

 

Zalewiska na stołecznych ulicach

Ogromne ilości wody spowodowały uszkodzenia jezdni Trasy Łazienkowskiej – została wyrwana studzienka kanalizacyjna oraz fragmenty pobocza i asfaltu. Zamknięty był odcinek od ronda Jazdy Polskiej do Wisłostrady w kierunku Pragi. Aktualnie droga jest już całkowicie przejezdna. Drogowcy przygotowują się do remontu jezdni w rejonie awarii w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nieprzejezdna przez ok. 2 godziny była Wisłostrada na wysokości Cytadeli. Na jezdni utworzyło się zalewisko, woda podmywała skarpę.  

Mniejsze zalewiska tworzyły się także w wielu innych miejscach. Przede wszystkim na drogach, które nie posiadają odwodnienia, m.in. na Bartyckiej, Cierlickiej i Gościniec, ale także na rondzie Zesłańców Syberyjskich. Aktualnie wszystkie warszawskie ulice są przejezdne.

Niewielka usterka jest obecnie na ul. Wileńskiej, na wysokości nr 25. MPWiK zajmuje się naprawą studzienki. W tym rejonie nie powinny jednak występować utrudnienia w ruchu.

 

Awaria sygnalizacji

Uszkodzeniu z powodu bardzo dużych opadów uległo 20 sygnalizacji świetlnych starego typu, m.in. na pl. Zawiszy, rondzie ONZ i skrzyżowaniu ulicy Andersa ze Świętojerską. Konserwatorzy uruchomili je w ciągu 1,5 godziny po wystąpieniu problemów.

 

Schody ruchome pod trasą W-Z

Powtórnie zalane zostały schody ruchome pod pl. Zamkowym. Trwa ich osuszanie. Schody są wyłączone z użytku co najmniej do jutra. Zarząd Dróg Miejskich, który opiekuje się schodami, zlecił badanie geologiczne, aby wyjaśnić przyczynę zalewania obiektu.

 

Zalana stacja metra

Z powodu deszczu utrudnienia spotkały pasażerów komunikacji miejskiej. Stacja metra Ratusz Arsenał była wyłączona kilkadziesiąt minut z ruchu z powodu zalania peronu. Autobusy kursowały objazdami m.in. omijając uszkodzony odcinek Trasy Łazienkowskiej, jednak dziś wszystko wróciło do normy. Metro także funkcjonuje według normalnego rozkładu jazdy.

 

Szpital dziecięcy przy ul. Kopernika

Intensywny deszcz spowodował zalanie najniżej położonych pomieszczeń w szpitalu przy ul. Kopernika. Z użytku musiały zostać wyłączone na kilka dni sale operacyjne. Pomieszczenia są teraz osuszane. Zanim wrócą do nich lekarze, sale będą zdezynfekowane.

 

Zamknięty odcinek al. Jana Pawła II

Największym utrudnieniem dziś rano było zamknięcie odcinka al. Jana Pawła II w stronę Mokotowa na wysokości ul. Chmielnej. Powodem nie było jednak zalanie drogi, ale rozszczelnienie szyby w budowanym wieżowcu.

 

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda