Z piekła do nieba. Legia wygrywa z Miedzią

W meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze stołecznej Legii przegrywali po pierwszym kwadransie z Miedzią Legnica już 0:2. „Wojskowi” zdołali nie tylko doprowadzić do remisu, ale i strzelić zwycięską bramkę.

Mecz na stadionie przy ul. Łazienkowskiej znakomicie rozpoczęli goście. Już w drugiej minucie spotkania po strzale Angelo Henriqueza było 1:0. Minutę później Miedź powinna podwyższyć prowadzenie, jednak tym razem podanie do Henriqueza było minimalnie za mocne. Jak mówi polskie powiedzenie „Co się odwlecze…”. W trzynastej minucie ponownie skutecznie zaatakowali goście. Kacpra Tobiasza tym razem pokonał Luciano Narsingh. Kilka chwil później powinno być 3:0. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii nie wykorzystał Narsingh. Legia przebudziła się w dwudziestej minucie. Dobre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia skończył celnym strzałem głową Paweł Wszołek. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Mladenović, który pięknym strzałem bez przyjęcia pokonał Pawła Lenarcika.

Po przerwie Legia nie przypominała już tej nieporadnej drużyny z pierwszych minut spotkania. Kolejne akcje sunęły na bramkę Miedzi, ale brakowało wykończenia. Zwycięskiego gola, drugiego w tym meczu, zdobył bohater pojedynku - Filip Mladenović.

Legia Warszawa – Miedź Legnica 3:2 (2:2)

Bramki: Paweł Wszołek (20), Filip Mladenović (44, 56) – Angelo Henriquez (2), Luciano Narsingh (13)

Czerwona kartka: Angelo Henriquez

Żółte kartki: Filip Mladenović, Josue - Levent Gülen, Maxime Dominguez, Angelo Henríquez

Legia: Kacper Tobiasz, Mattias Johansson (46 – Lindsay Rose), Rafał Augustyniak, Maik Nawrocki, Filip Mladenović (94 – Yuri Ribeiro), Bartosz Slisz, Paweł Wszołek, Josue, Bartosz Kapustka (46 – Ernest Muci), Maciej Rosołek (74 – Blaz Kramer), Carlitos (88 – Ihor Kharatin).

Miedź: Paweł Lenarcik, Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Levent Gülen, Hubert Matynia, Luciano Narsingh (64 – Maciej Śliwa), Jerónimo Cacciabue, Chuca, Maxime Dominguez (82 – Koldo Obieta), Olaf Kobacki (75 – Kamil Zapolnik), Angelo Henríquez.

Kolejne spotkanie ligowe legioniści rozegrają 1 października. Rywalem „Wojskowych” będzie Lech Poznań. Na stadionie przy ul. Bułgarskiej zabraknie kapitana Legii – Josue, który obejrzał dzisiaj już czwartą żółtą kartkę w sezonie, co eliminuje go z jednego meczu.