mobile
REKLAMA

Jak idą prace na budowie wiaduktu Trasy Łazienkowskiej?

- Prace przy przebudowie Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie utrzymują tempo. Gotowa jest już – mierząca ponad 200 metrów – płyta pierwszego, północnego wiaduktu. Trwa także budowa ekranów akustycznych – przekazał dziś stołeczny ratusz. Budowa powinna zakończyć się w połowie przyszłego roku

IS
Jak idą prace na budowie wiaduktu Trasy Łazienkowskiej?

Trasa Łazienkowska to istotna arteria w mieście. Prowadzi z Ochoty przez Śródmieście, most Łazienkowski na Saską Kępę i Grochów. Od lutego 2022 r. przechodzi generalny remont. W lipcu ubiegłego roku ruszyła rozbiórka północnego wiaduktu nad ul. Paryską oraz Bajońską. Następnie inwestycja weszła w kolejny etap. Dziś jak informuje stołeczny ratusz licząca 210 metrów płyta wiaduktu jest już gotowa.

- Na ten cel zużyto 545 ton stali i 1620 m sześć. betonu, który dostarczyło na plac budowy ponad 200 betonomieszarek zwanych gruszkami. Następnie wykonawca przystąpił do dalszych prac – m.in. przy montażu kap chodnikowych oraz dylatacji – wylicza stołeczny ratusz.

Kolejne prace na budowie

W najbliższym czasie mają rozpocząć się prace antykorozyjne, a także montaż słupów pod ekrany akustyczne. Wg założeń otwarcie nowego wiaduktu i przełączenie na niego ruchu ma nastąpić jeszcze w nadchodzące wakacje.

- Równocześnie wzdłuż alei Stanów Zjednoczonych, na odcinku od Bajońskiej do Międzynarodowej, kontynuowana jest przebudowa sieci teletechnicznej. Prowadzone są również prace przy przebudowie oświetlenia ulicznego oraz budowie ekranów akustycznych, które mają pojawić się wzdłuż drogi. Ekrany, w większości przezroczyste, będą chronić okoliczne tereny przed hałasem drogowym – informuje ratusz.

Będzie zielono

Wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych posadzonych zostanie ponad 70 nowych drzew. Pojawi się także blisko 15 tys. dodatkowych krzewów, liczne byliny, pnącza oraz trawniki.

Zakończenie budowy

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda