Siatkarki Wisły niepokonane na Bemowie!

Pięć meczy, pięć wygranych. Taki bilans spotkań na własnym parkiecie ma Wisła Warszawa w rozgrywkach siatkarskiej I ligi. W sobotnie popołudnie stołeczna ekipa ograła Grupę Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 28:26, 25:14).

Początek meczu to praktycznie gra punkt za punkt. Dopiero w połowie seta przewagę zdobył warszawski zespół. Z bardzo dobrej strony na zagrywce pokazała się Marta Wellna, znakomicie piłki rozdzielała Katarzyna Nadziałek, które raz po raz kończyła Mirjana Djurić.

Druga partia to dwa oblicza Wisły. Znakomicie partię tą zaczęła drużyna gości, która szybko osiągnęła kilkupunktową przewagę. Kiedy wydawało się już, że set ten zakończy się zwycięstwem siatkarek z Tarnowa trener Warszawskich Syren Dominik Stanisławczyk postanowił wprowadzić zmiany. Na boisku zameldowały się Joanna Sobczak oraz Katarzyna Mróz i to był znakomity ruch. Wisła od stanu 12:19 zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu 23:23. W końcówce spotkania więcej spokoju zachowały stołeczne zawodniczki, dzięki czemu pokonały rywalki 28:26.

Trzeci set to była czysta formalność. Świetna gra libero siatkarek z Bemowa Magdaleny Saad oraz wspomnianych już Djurić i Wellny przyczyniły się do szybkiego rozstrzygnięcia spotkania. Gospodynie pozwoliły zawodniczkom z Tarnowa zdobyć jedynie czternaście punktów i w dwadzieścia minut postawiły przysłowiową „kropkę nad i”. MVP spotkania została Mirjana Djurić.

Wisła Warszawa: Marta Wellna, Magdalena Jurczyk, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Katarzyna Połeć, Katarzyna Nadziałek, Mirjana Djurić, Magdalena Saad (libero) oraz Katarzyna Mróz i Joanna Sobczak.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Magdalena Szabo, Adrianna Lewandowska, Paulina Głaz, Magdalena Pytel, Sabina Podlasek, Aleksandra Srachowicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Maja Bodzęta i Izabela Matyszczak.