mobile
REKLAMA

Wytrenuj mózg z Brain Gym!

Od miesiąca w Wilanowie działa pierwsza w Polsce placówka edukacyjna funkcjonująca w oparciu o międzynarodowy program poprawy umiejętności - BrainRx. Rozmawiamy z dyrektorem Marcinem Jańcem na temat programu i charakterystyki tej placówki.

Redakcja
Wytrenuj mózg z Brain Gym!

Czym jest Brain Gym?

Brain Gym to pierwsze centrum rozwoju umiejętności w Polsce, które pracuje z jednym z najbardziej skutecznych programów na świecie „BrainRx”, opartym na indywidualnej pracy z klientem. Od 36 lat nasz program pomaga dzieciom i dorosłym w problemach w nauce i rozwoju. Mówiąc bardziej obrazowo - proszę wyobrazić sobie, że można trenować mózg. Co więcej, jest od tego trener, który fachowo oceni czego potrzebujemy, jakie są nasze słabe i mocne strony oraz opracuje zestaw niezbędnych dla nas ćwiczeń. Dodatkowo zadba nie tylko o to, byśmy je wykonywali prawidłowo, ale i o naszą motywację do pracy.

Proszę powiedzieć coś o samej metodzie i jej efektach.

Program powstał w USA. Założył go dr Ken Gibson, który ukończył medycynę. Sam zmagał się z problemami z dysleksją i czytaniem, dlatego ukończenie studiów okupił bardzo ciężką pracą. To spowodowało, że swoją karierę zawodową poświęcił na szukanie rozwiązań jak ułatwić naukę i pracę ludziom takim jak on. Założył instytut badawczy i tym samym położył podwaliny pod metodę edukacji aktywności mózgu.

Jeśli chodzi o wyniki, zdecydowanie dowodzą poprawy umiejętności u wszystkich osób, które systematycznie uczęszczają na sesje treningowe programu. Przebadano do tej pory ponad 20 000 osób. Efektem ubocznym jest fakt, że część uczniów wykazuje wzrost IQ o 15 punktów procentowych.:)

Wyniki testu Gibsona pokazują, iż klienci, którzy zostali objęci programem „BrainRx” przez ponad rok, rozwinęli swoje umiejętności do 96% maksymalnych możliwości ludzkich w danym wieku.

Na rynku jest wiele ofert edukacyjnych. Korepetycje, zajęcia dodatkowe, itp. Dlaczego Brain Gym?

Szkoła, korepetycje, zajęcia dodatkowe są dobre, ale jeżeli mamy jakieś elementy, które utrudniają proces uczenia się (nasze słabe strony, deficyty), to energia i pieniądze, jakie na nie poświęcamy, przypominają lanie wody do dziurawego naczynia. Wtedy potrzebne są kolejne korepetycje, godziny nauki i przyswajania wiadomości. Dlatego w Brain Gym najpierw szukamy tych słabych obszarów, a potem poprawiamy je podczas indywidualnych treningów.

Mamy czas wakacji. Czy w tym okresie również można zapisać się na zajęcia?

Oczywiście. Czas wakacji to dobry moment do tego, by przygotować się do zbliżającego się roku szkolnego i wykorzystać wolny czas, aby potrenować mózg. Podstawowy program trwa 4 miesiące, ale efekty są już widoczne po pierwszym miesiącu zajęć. Dlatego wakacje to odpowiedni czas, by zacząć przygodę z Brain Gym. Poza tym w okresie wakacyjnym mamy promocję na Test Gibsona, który bada jakie są nasze słabe strony w procesie poznawczym. Dzięki temu badaniu możemy odkryć co stoi za przyczyną problemów w szkole, pracy, życiu, aby potem wzmacniać te obszary, które tego najbardziej potrzebują. Sam test jest wartością, bo pozwala dowiedzieć się więcej o nas lub dziecku i rzucić inne światło na ewentualne problemy, z którymi się zmagamy.

Jakie konkretne korzyści zyskuje osoba, która ukończy program i do kogo jest on skierowany?

Program przeznaczony jest dla każdego: poczynając od dzieci w wieku 8 lat, kończąc na dorosłych. Dla każdej osoby, która chce poprawić swoją pamięć, nauczyć się bardziej skutecznego przyswajania wiedzy, osiągać lepsze wyniki w nauce i w pracy. Jest to jedyny na świecie program, który rozwija wszystkie siedem obszarów umiejętności kognitywnych, odpowiedzialnych za funkcjonowanie mózgu i myślenie. Jeżeli dziecko ma trudności z koncentracją, problemy w szkole, kłopoty z pamięcią, to niewątpliwie przydałby mu się „trening” mózgu z Brain Gym. Badania naukowe potwierdzają, że ćwiczenie mózgu może pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym w rozwoju słabych umiejętności kognitywnych. Badania pokazują również duże sukcesy programu w przypadkach zaburzeń związanych z dysleksją, ADHD, czy nawet autyzmem.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów w tym przedsięwzięciu.

Również bardzo dziękuję i zapraszam do skorzystania z bezpłatnych konsultacji oraz naszej wakacyjnej oferty na Test Gibsona.

Brain Gym Sp. z o.o.

ul. Branickiego 14/16

tel. 502 191 318

info@braingym.pl

www.facebook.com/braingympolska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda