mobile
REKLAMA

15 lat dziecięcych i młodzieżowych popisów talentów w Domu Kultury "Włochy"

Pomysł na ASTERIADĘ, czyli Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej narodził się w 2001 roku w Domu Kultury „Włochy” . Inicjatorką Festiwalu jest obecna Dyrektor Domu Kultury "Włochy"  - Wiesława Sadowska.

TAGI asteriada
15 lat dziecięcych i młodzieżowych popisów talentów w Domu Kultury "Włochy"

Konkurs powstał z myślą o promocji nowych talentów w naszym mieście. Idea, która mu nieustannie przyświeca, to „oddanie sceny” młodym zainteresowanym działalnością na rzecz i dla kultury.

Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup reprezentujących poszczególne placówki - wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Adresatami ASTERIADY są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, młodzież z uczelni wyższych oraz z placówek pozaszkolnych i ośrodków kultury w wieku od 7 do 26 lat.

W każdej edycji, czyli przez 6 dni eliminacji, przed profesjonalnym jury prezentuje się ok. 3, 5 tysiąca osób w trzech głównych kategoriach: TANIEC, ŚPIEW i TEATR.

Festiwal od 2013 roku stał się imprezą o charakterze wojewódzkim.

Nabór uczestników zakończył się 29 stycznia. W tym roku eliminacje przed jury, w którym zasiądą m.in. prof. Barbara Dziekan - aktorka, pedagog, wykładowczyni na Wydziale Aktorskim  PWSFTViT w Łodzi; Elwira Piorun – tancerka, choreografka, pedagog, założycielka Teatru Tańca Zawirowania oraz Jan Zdziarski - wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, odbywają się w dniach 4-12 marca na trzech scenach DK „Włochy”.

Koncert Finałowy dla zespołów szkolnych ma miejsce 31 marca o g. 12.00, a dla zespołów z domów kultury i innych instytucji - 2 kwietnia o 17.00. Miejscem odbywana się Koncertów jest Okęcka Sala Widowiskowa DK „Włochy” przy ul. 1 Sierpnia 36a. Wstęp na eliminacje i Koncerty Finałowe jest wolny.

Partnerami tegorocznej ASTERIADY są media: InformatorStolicy.pl, portal CzasDzieci.pl, a także Wydawnictwo Nasza Księgarnia i Fundacja Moja Dominikana.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda