mobile
REKLAMA

17-latek miał przy sobie prawie 150 porcji marihuany.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego z komisariatu na Targówku w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 17-latka, który złamał przepisy zakazujące posiadania narkotyków. Mundurowi ujawnili przy młodym mężczyźnie marihuanę, a kolejne porcje tego narkotyku zabezpieczyli w jego miejscu zamieszkania. Jak wykazała ekspertyza biegłego, z tej ilości zabezpieczonych środków można by przygotować prawie 150 porcji handlowych tego narkotyku. 17-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie.

informacja prasowa
17-latek miał przy sobie prawie 150  porcji marihuany.

Do zatrzymania 17-latka doszło kilka dni temu przed godziną 13.00. Na młodego mężczyznę spacerującego ulicą Młodzieńczą zwrócił uwagę patrol policjantów z Targówka. Na widok radiowozu chłopak zawrócił i zaczął oddalać się w kierunku, z którego przyszedł.

Mundurowi postanowili go skontrolować. Uważnie obserwowali zachowanie młodego człowieka. Był on bardzo zdenerwowany. Gdy otworzył saszetkę mundurowi poczuli zapach typowy dla marihuany.

Młody mężczyzna dobrowolnie oddał im przezroczysty słoiczek zawierający zielony susz roślinny. Ponieważ 17-latek łamiąc przepisy Ustawy zakazującej posiadania narkotyków dopuścił się przestępstwa, policjanci zatrzymali go.

Razem z nim przejechali do miejsca jego zamieszkania. Tam podczas przeszukania lokalu ujawnili w pojemniku spożywczym susz roślinny, 33 zawiniątka z folii aluminiowej różnej wielkości, również zawierające susz, kopertę papierową z nasionami konopnymi oraz wagę jubilerską. Dodatkowo zabezpieczyli 1900 złotych.

Następnie przewieźli 17-latka do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam sporządzili niezbędną dokumentację procesową.

Zabezpieczone środki przekazano do badań biegłemu. Z wydanej opinii wynikało, że 17-latek posiadał marihuanę, z której można by przygotować prawie 150 porcji handlowych tego narkotyku.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. krp Białołęka

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda