mobile
REKLAMA

2 tysiące nowych buków na Pradze-Południe

Warszawa wzbogaciła się o kolejne nasadzenia. Tym razem nowe drzewka pojawiły się po prawej stronie Wisły, na Pradze-Południe. Dziś przedstawiciele Lasów Miejskich – Warszawa oraz stołecznych Domów Kultury posadzili tam 2 tysiące buków.

Informacja prasowa
2 tysiące nowych buków na Pradze-Południe

Młode drzewka zostały posadzone w rejonie dawnych ogródków działkowych przy ul. Kozia Górka. To część terenu przejętego w 2019 r. przez Lasy Miejskie – Warszawa w ramach zarządzenia prezydenta stolicy. Łącznie pod opiekę miejskiej jednostki trafiło wtedy ponad 13 ha terenu, który miał zostać uporządkowany i obsadzony drzewami. Pierwsze nasadzenia pojawiły się tam w 2020 r. Dzisiaj obsadzony został ostatni wolny fragment nieruchomości.

Tym razem miejscy leśnicy zdecydowali się na sadzonki buków. W ramach poprzednich akcji, na tym kilkunastohektarowym terenie, sadzono też inne gatunki drzew: lipy, dęby, klony czy sosny.

Dzisiejszą akcję zainicjował Staromiejski Dom Kultury. W sadzeniu, poza pracownikami Lasów Miejskich – Warszawa, wzięli udział również przedstawiciele pozostałych warszawskich Domów Kultury.

Nie tylko lasy

Zieleń jest jednym z aktualnych priorytetów stołecznego ratusza. Tylko w latach 2019-2021 obszar lasów miejskich zwiększył się o 100 ha. W tym roku stołeczni leśnicy posadzili około 105 tys. sadzonek. A to nie wszystko – w najbliższych latach w Warszawie pojawią się też nowe parki, a część już tych istniejących zostanie uzupełnionych o dodatkową zieleń. Nowe nasadzenia pojawiają się również na skwerach czy przy ulicach. W wielu dzielnicach Warszawy płyty chodnikowe zastępowane są drzewami, krzewami i bylinami.

Nowa roślinność widoczna jest także w centrum miasta. Wczoraj rozpoczęto sadzenie pierwszych drzew przy rondzie Dmowskiego. A to tylko jedno z miejsc stolicy, które zazieleni się w ramach tak zwanego Nowego Centrum Warszawy. Zieloną metamorfozę przejdą też m.in. ulice: Marszałkowska, Chmielna, Aleje Jerozolimskie czy rejon ulic Złotej i Zgoda.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda