mobile
REKLAMA

22 zarzuty i tymczasowy areszt

Kryminalni z Wawra w wyniku intensywnie prowadzonych ustaleń operacyjnych, zbieranych informacji, typowania oraz obserwacji ustalili kim jest sprawca licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem dokonywanych na przestrzeni kilku miesięcy. 42-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy z łomem wracał z „nocnej roboty” i chował łupy w zaroślach. Zatrzymany usłyszał 22 zarzuty, został tymczasowo aresztowany.

Informacja prasowa
22 zarzuty i tymczasowy areszt

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej pracowali nad powtarzającymi się kradzieżami i kradzieżami z włamaniem. Policjanci powiązali część zdarzeń do których dochodziło na przestrzeni kilku miesięcy i ustalili, że łączy je osoba jednego sprawcy. Podjęli sprawdzenia i zweryfikowali pozyskane informacje, a następnie przystąpili do obserwacji.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy w nocy wracał z łomem w jednej ręce i torbą pełną łupów w drugiej. Swoje zdobycze schował w zaroślach. Następnym krokiem miało być przeniesienie ich do samochodu. Tego jednak zrobić nie zdążył, bo został zatrzymany. Kiedy policjanci zgromadzili kompletny materiał dowodowy okazało się, że 42-latek na przestrzeni kilku miesięcy popełnił 22 przestępstwa, były to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamywał się do samochodów, komórek lokatorskich, kradł z garaży, klatek schodowych, a nawet z wózka dziecięcego.

Po zatrzymaniu 42-latka śledczy z komisariatu w Wawrze zgromadzili obszerny materiał dowodowy, zostały mu przedstawione 22 zarzuty. Podejrzany odpowie też za niestosowanie się do wyroku sądu w związku z kierowaniem samochodem wbrew zasądzonemu zakazowi. Kradzieże i kradzieże z włamaniem popełnił w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe wobec 42-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowani

fot KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda