43 punkty Vitala. Kamiński odsunięty od prowadzenia Legii

Koszykarze stołecznej Legii przegrali dzisiaj we własnej hali z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 88:96. Dziewiąta porażka „Zielonych Kanonierów” w tym sezonie Orlen Basket Ligi nie obeszła się bez echa. Trener Wojciech Kamiński został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu.

Mecz na Bemowie dobrze rozpoczęli goście, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Na skuteczne akcje Arunasa Mikalauskasa próbował odpowiadać głównie Christian Vital, który zdobył połowę punktów wywalczonych przez całą drużynę Legii w pierwszej kwarcie. Gdy wydawało się, że warszawianie wrócili na dobrą drogę i niemal dogonili gości, to Ostrowianie w ostatniej fazie początkowej odsłony spotkania znów odskoczyli na pięć punktów.

Goście kontrolowali wynik także w drugiej odsłonie meczu. Legioniści nie mogli złapać rytmu, a swoich prób „za trzy” nie wykorzystali m.in. Marcin Wieluński, Grzegorz Kulka czy Raymond Cowels III. Pierwsze punkty „Zieloni Kanonierzy” zdobyli po prawie czterech minutach od rozpoczęcia kwarty za sprawą Christiana Vitala. W kolejnych akcjach warszawianie odrobili część strat za sprawą wspomnianego już Vitala oraz Lorena Jacksona i Grzegorza Kulki. Kwarta zakończyła się wynikiem 20:20, co oznaczało, że goście schodząc do szatni po pierwszej połowie prowadzili pięcioma punktami.

W drugą połowę dobrze weszli gospodarze, ale nie trwało to zbyt długo. Po czwartym faulu Vitala musiał on usiąść na ławce rezerwowych, a do gry wrócili koszykarze Stali. Skuteczne akcje m.in. Skele i Beliauskasa wyprowadziły na jedenastopunktowe prowadzenie Ostrowian. Ostatnia odsłona meczu była najbardziej wyrównaną częścią spotkania i jedyną, którą wygrali „Zieloni Kanonierzy”. Jednak przewaga gości uzyskana w poprzednich kwartach była zbyt duża, aby udało się ją odrobić. Znakomity mecz rozegrał Christian Vital, który zdobył czterdzieści trzy punkty.

Dziewiąta porażka warszawian w dwudziestym meczu Orlen Basket Ligi miała swoje negatywne skutki. Odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny został Wojciec:h Kamiński. Tymczasowym szkoleniowcem „Zielonych Kanonierów” został jego asystent Marek Popiołek.

Legia Warszawa – Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:96 (20:25, 20:20, 19:25, 29:26)

Najwięcej punktów: Christian Vital (43), Loren Jackson (19) – Arunas Mikalauskas (26), Laurynas Beliauskas (25)

Składy:

Legia: Christian Vital, Loren Jackson, Josip Sobin, Aric Holman, Marcel Ponitka, Marcin Wieluński, Grzegorz Kulka, Raymond Cowels III, Dariusz Wyka.

Stal: Arunas Mikalauskas, David Brembly, Krzysztof Sulima, Ojars Silins, Aigars Skele, Nemanja Durisić, Laurynas Beliauskas, Bartosz Rachwalski, Aleksander Załucki, Wiktor Sewioł.

Po dwudziestu kolejkach legioniści zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli tracąc do drugiej Stali Ostrów Wielkopolski jeden punkt. Kolejny mecz ligowy „Zieloni Kanonierzy” rozegrają w niedzielę, 11 lutego. Rywalem warszawian będzie w Gdyni miejscowa Arka. Wcześniej – w środę, 7 lutego – Legia zmierzy się w Lizbonie ze Sportingiem w ostatnim meczu drugiej fazy rozgrywek FIBA Europe Cup.