mobile

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych

Osoby nie posiadające pełnej sprawności często są wykluczone z rynku pracy, mimo tego, że chętnie podjęłyby zatrudnienie. Na szczęście powstał projekt, który pomoże zniwelować bariery uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym znalezienie pracy.

inf. pras.
TAGI
Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych

Polski Hr – A – Trybut, agencja zatrudniająca osoby niepełnosprawne, przygotowała projekt pod nazwą „Aktywna Przyszłość”. Jest to program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych w wieku 18-29 lat z woj. mazowieckiego.

W projekcie mogą wziąć udział osoby z orzeczeniem lekarskim o niepełnosprawności posiadające średnie wykształcenie. Nie można zostać uczestnikiem programu jeżeli uczestniczy się w szkoleniu zawodowym lub kształci w trybie stacjonarnym.

Każdy kto weźmie udział w projekcie otrzyma pomoc w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Oferowane są również diagnoza oraz opracowanie Indywidualnego Planu Działania, a także współpraca z Osobistym Trenerem Pracy, jak również szkolenie zawodowe współfinansowane ze środków UE.

Program zapewnia zakres szkoleń objętych stypendium w wysokości 1177,53 zł brutto. Dodatkowo zwracane są koszty dojazdu. W ramach szkolenia można odbyć kurs, przygotowujący do pracy jako specjalista z zakresu IT, kasjer, sprzedawca, magazynier, przedstawiciel handlowy. Możliwe jest przygotowanie szkoleń dopasowanych do indywidualnych potrzeb uczestników. Organizatorzy projektu oferują również kilkumiesięczny staż zawodowy dla 48 osób, za który każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1850 zł brutto miesięcznie.

W organizację akcji zaangażowało się stowarzyszenie „Dać siebie innym”, które zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych. Jednym z ostatnich wydarzeń organizowanych przez „Dać siebie innym” była impreza sportowa „Wybiegaj sprawność”. Cały dochód uzyskany z organizacji wydarzenia przeznaczono na cele charytatywne.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda