mobile
REKLAMA

„Artyści na Szlaku” – streaming spektaklu w Muzeum Niepodległości

6 grudnia 2021 roku, o godzinie 19.00, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Muzeum Niepodległości – bezpłatny streaming spektaklu „Artyści na Szlaku” Krakowskiego Teatru „Komedia”, w reżyserii Mateusza Dewery.

Informacja prasowa
„Artyści na Szlaku” – streaming spektaklu w Muzeum Niepodległości

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami. To świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać w Londynie.

Reżyserem spektaklu i autorem scenariusza jest Mateusz Dewera, Za przygotowanie wokalne odpowiada Dorota Wasilewska, za kostiumy i scenografię Alicja Margolin-Gałczewska. W przedstawieniu wystąpią: Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz, Joanna Jucha i Jakub Reizer.

Miejscem wystawienia spektaklu jest Muzeum Niepodległości w Warszawie. Wydarzenie będzie bezpłatnie streamingowane, z napisami w języku hebrajskim, na kanale Youtube Fundacji „Damy radę - z Kulturą!”, która jest organizatorem spektaklu. Partnerami projektu są: Krakowski Teatr „Komedia” i Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Spektakl „Artyści na Szlaku” to zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2021”.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda